Jenže zápas mu nevyšel. Ne, že by svému týmu všechno pokazil on sám. Ani náhodou. Jenže souboj s Júliem Hudáčkem prohrál. Inkasoval třikrát, pardubický gólman ani jednou. Vyčítal si hlavně třetí gól: „Tybora jsem si šteloval do bekhendu na nájezd, ono mu to ujelo, tak do toho jen šťouchl," kroutil hlavou.

Kde hledat příčiny porážky?
Neplodnost. Šance jsme měli, střel bylo dost, ale všechno nám lítalo do středu branky, brankáři Pardubic vyloženě do břicha. Mohli jsme v jejich brance rozhoupat pytel, nebo se tam postavit můj brácha, který pět let nehraje a vyšlo by to nastejno. Jednoduše, při střelbě i v dorážkách jsme byli málo důrazní.

Bude těžké tuhle porážku hned hodit za hlavu?
Snad ne. Nejsme atleti, abychom čekali na další zápas půl roku. Hrajeme hned v úterý, to je dobře.

Kdyby za vás nastoupil Jaroslav Bednář, bylo by to jiné?
Stoprocentně, to je hráč, který vám v takové chvíli chybí. Hlavně je to borec, pro kterého jsou podobné zápasy jak dělané. V rozhodujících chvílích umí zaútočit a překlopit misky vah na naši stranu. Ale nevymlouváme se, zvládli jsme tři zápasy bez něj, tak musíme bojovat v Pardubicích, jako kdyby tady byl.

Inkasoval jste tři góly. Vyčítáte si nějaký?
Jo, ten poslední. Tybora jsem si šteloval do bekhendu na nájezd, ono mu to ujelo, tak do toho jen šťouchl. V takhle důležitém utkání šel gól na můj vrub, to mě mrzí hodně.

Při druhém gólu se před vás natlačil Petr Sýkora a puk za vaše záda vyloženě procpal. Šlo s tím něco dělat?
Těžko někomu něco vyčítat. Sejček je hrozně silnej. Když se postaví před branku, nemá ruce, ale lopaty. Kdybych já do toho puk dal větší sílu, hodím si ho do brány. Asi jsem nemohl nic jiného dělat, ale chci se na to ještě podívat. Před brankou to byl souboj těžkých vah, Sejček našeho Juru Valacha přetlačil a dal to nahoru. Byl to gól, který platil.

Porážka v play off mrzí vždycky, ale je to u vás teď ještě horší, že jste ji musel kousat doma v Pardubicích?
Ale já už jsem dlouho pryč. Každý zápas chytám nadoraz a je mi jedno, jestli je to v Pardubicích, nebo v jiném městě. To je mi putna.

Z hlasitého proslovu Vladimíra Růžičky bylo slyšet, že v úterý do branky půjde Dominik Furch. Co tohle rozhodnutí s vámi dělá?
Nevím, tohle se dozvíme zítra. Ale je úplně jedno, kdo v brance stojí, potřebujeme urvat jedno vítězství. Když tam půjde Domino a zvítězíme, budu spokojený úplně stejně, jako kdybych tam byl já.