S únikem z poslední čtyřky budou mít Pardubice pořád ještě hodně práce. Ale jedno zlepšení se přeci jen dostavilo, poprvé v sezoně se jim podařilo vyhrát dva domácí zápasy v řadě. „Je důležité, že jsme na našem hřišti začali dělat body, tím spíš v naší situaci," pochvaluje si útočník JAKUB SVOBODA, momentálně asi nejnebezpečnější hráč Dynama.

K výhře nad Chomutovem 4:1 přispěl jednou brankou. Po zápase byl nadšený, že i když Pardubice pořád hnízdí na chvostu tabulky, přišlo podle oficiálních údajů na jejich vystoupení přes 7 tisíc fanoušků. „Ukázalo se, že nám lidi doma pořád věří a my jsme jim za to vděčni. Je strašně dobře, že jsme jim ukázali, jak umíme dávat góly a vyhrávat," liboval si.

Tentokrát rozhodlo, že na rozdíl od posledního zápasu v Plzni jste se vyvarovali hrubých chyb?
Je pravda, že tam jsme jich vyrobili hodně. Znovu nás tam navíc trápilo, že jsme se dostávali do šancí, ale neproměňovali je. S Chomutovem jsme byli už v koncovce lepší, někdy nám to tam spadlo se štěstím, ale to k tomu patří. Před zápasem jsme se bavili o tom, že nesmíme chodit do oslabení, to nám taky docela vycházelo. Navíc, když už jsme do čtyřech šli, kluci, co byli na hřišti, hráli výborně, skákali do střel, dřeli.

K tomu vám vycházely i přesilovky, kde hráč zaparkovaný před brankou výborně clonil a takhle jste dali dva góly. Přenesli jste prvky z tréninku do ostré akce?
Jo, taky nám to hrozně pomohlo. Moderní hokej se takhle hraje, nejvíc gólů padá po tečích, clonách a z dorážek kolem brankoviště.

Nechyběla vám tahle totální jednoduchost dřív?
To bych zase neřekl. My jsme před brankou měli dost lidí i předtím. Jen jsme se tam zase tak často nedostávali. Teď si všechno možná jen trochu víc zažíváme a je to dobře.

Piráti venku naposledy vyhráli někdy ve čtvrtém kole, když vyrazí ven jsou poloviční. Užili jste si, že konečně v zápase leží trochu deka i na někom jiném?
Nevím, jestli bych u Chomutova mluvil o nějaké krizi. Začátek byl hodně vyrovnaný, my nehráli úplně zle, jen ještě nedávali góly. Kdyby nám tam dvakrát frnkli, dvakrát jim tam něco spadlo, hrálo by se nám asi o dost hůř. Tam nás podržel gólman.

Přijde mi, že vás osobně nějak nakopl zápas v Brně a od té doby zase hýříte pohybem a hrajete mnohem lépe než v prvních zápasech sezony. Změnilo se něco?
Změnil jsem trénink. Od příchodu do Pardubic jsem zhubl asi pět kilo a vůbec jsem se necítil dobře. Teď je to lepší, všechno se v mém tréninku překopalo, zvedám se zápas od zápasu.

Ta zásadní změna spočívá tedy v čem, jestli to není tajné?
Není. To hlavní je, že dřív jsem chodil do posilovny ráno. Teď tam vyrazím vždycky až odpoledne po tréninku.

Až do 11. listopadu má teď extraliga reprezentační přestávku. Pomůže Pardubicím, nebo uškodí, když se jakž, takž začínáte bodově rozjíždět aspoň doma?
Myslím, že přichází v pravý čas. Dvakrát jsme vyhráli, ale stejně se potřebujeme trochu uklidnit, potrénovat… Nemyslím si, že je pro nás pauza teď nějaké velké nebezpečí.

Bude teď větší prostor něco ve hře změnit?
Právě, navíc dost kluků jede od nás na repre, takže si vyčistí úplně hlavu a až se vrátí, začneme znova.