V těchto dnech už se opět podílí na přípravě Ondřeje Kacetla a Milana Kloučka. Podle klubu si jeho služby najímají právě gólmani A týmu.

„Každý hráč ve své kariéře ve snaze podávat co nejlepší výkony spolupracuje se svými osobními trenéry. Hokejový klub Dynamo Pardubice nedávno ukončil smluvní spolupráci s Adamem Svobodou, oba brankáři A týmu poté projevili přání pokračovat s ním v nastavené spolupráci v přípravě na náročný závěr sezony. Najímají si tedy jeho externí služby,“ vysvětlil Jan Hrabal, manažer marketingu a PR.

Svoboda, mistr světa z roku 2005, byl v lednu účastníkem dopravní nehody mezi Přeloučí a Valy, oba řidiči utrpěli zranění. Podle zjištění policie Svoboda řídil pod vlivem alkoholu.

Dynamo reagovalo odvoláním trenéra od A týmu, o místo přišel i u mládežnické reprezentace. Nyní už opět jeho služeb využívají v Pardubicích.

„Klub, pro který Adam odvedl mnoho cenné práce jako hráč i trenér, je umožňuje realizovat i během tréninkových jednotek A týmu. Za tuto možnost Adam nabídl šéftrenérovi brankářů Jaroslavu Landsmanovi své využití zcela zdarma pro potřeby sportovních tříd,“ dodal Hrabal.

Pro jistotu: Na soupisce Dynama je i GM Salfický
Pardubice - Pro případy zranění a dalších komplikací ve zbytku sezony si hokejové kluby tvoří široké soupisky. Na tu pardubickou se dostal i generální manažer Dušan Salfický. „Nechal jsem se dopsat na soupisku. Aktuálně na ní máme včetně mě a juniorů šest brankářů. Musela by nastat opravdu zcela mimořádná situace, abych do utkání zasáhl,“ řekl Salfický. „Občas si chodím s A týmem zatrénovat stejně jako dříve,“ doplnil.