Prodej klubu? Ano, nejde o žádný drb!
Možná se chystá obří transakce. Reálně totiž existuje varianta, že extraligový hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice změní majitele.
A rozhodně nejde o nějaký drb!
Podle slov dobře informovaného zdroje Deníku se většinový majitel Roman Šmidberský nechal slyšet, že pokud nebude cítit větší podporu ze strany města, klub prodá. Zájemce má v současnosti údajně dva – jednoho z USA a druhého z Ruska. Nicméně město by mělo mít předkupní právo.
Šmidberského reakci se nám bohužel během pondělního dne sehnat nepodařilo.

Švýcarský mistr dostal od Pardubic na holou. Slízne stejnou lekci i poražený finalista?
„Pojišťováci" začali European Trophy báječně, v Bernu zvítězili 3:0. Dnes od 18 hodin na ně v České Třebové čeká švýcarská překážka číslo dva –  Fribourg Gottéron.
„Tohle jsou nesmírně kvalitní mužstva, se kterými se nehraje každý den. Snad nás přijde povzbudit zase co nejvíc lidí," věřil už po utkání v Bernu brankář Dušan Salfický.
„Chceme pokračovat v dobrých výsledcích a rádi bychom se v každém dalším zápase zlepšovali, to je jasné. Plánujeme ale změny v sestavě, uvidíme, jak zápas bude vypadat.  Zatím ani nevíme, s jakou sestavou k nám soupeř přijede," vykládal den před utkáním asistent trenéra Miloš Říha mladší.

Fribourg má za sebou také jediné vystoupení v European Trophy, v němž sice prohrával s Libercem 0:3, ale nakonec zvítězil 5:4.
Do hry se zapojil i Antti Miettinen, dvojnásobný medailista z mistrovství světa a olympiády, který je největší letní posilou švýcarského celku, ale bodově vyšel naprázdno.
„My se ale soustředíme hlavně na sebe a na to, aby se vyvíjela naše hra. Dělali jsme rozbor zápasu s Bernem a chyb tam bylo pořád hodně. Teď máme prostor na to, je odstranit," nemá podle Říhy cenu v této fázi sezony pitvat Fribourg na atomy.

Jaké problémy nyní Pardubice pálí nejvíc? „Zmínil bych asi dvě nejdůležitější věci: zbytečné ztráty puku v útočné fázi a co se týká defenzivy, jsme  ve středním pásmu zbytečně pasivní," vypálí pardubický asistent hlavní nedostatky.

Minule v Bernu Východočeši poslali na led to nejlepší, co měli k dispozici. V České Třebové zkusí dodržet pravidlo, které začne platit od začátku extraligy.
Do zápasu naskočí maximálně patnáct hokejistů starších třiadvaceti let. „Zkusíme do hry zařadit takový počet mladých hráčů, který budou nově předepisovat soutěžní řády. Záměrně ale neříkám, že půjde o nějakou extraligovou sestavu, tak to není, prostě jenom tyhle kluky chceme vidět v zápasovém zatížení," prohlásil Říha.