„Všichni pardubičtí fanoušci i my jsme si zhluboka oddechli, protože pokud jsem měl správné informace, tak ve hře bylo pět pardubických jmen – Ján Lašák, Petr Sýkora, Tomáš Rolinek, Petr Čáslava a nově také Aleš Píša,“ řekl Kusý. Podle všeho byl největší zájem samozřejmě o Petra Sýkoru, nejlepšího střelce minulého ročníku extraligy s devětačtyřiceti brankami. „Jeho rozhodnutí, stejně jako u ostatních hráčů, si velice cením. Je mi jasné, že NHL byla pro hráče velkým lákadlem. V zámoří však šetří a platí jen vyzkoušené hráče. Jejich nabídky asi nebyly adekvátní tomu, co naši hráči požadovali. Plně to vyjadřuje současný vztah mezi Amerikou a Evropou,“ uvedl Zbyněk Kusý.

Generální manažer Pardubic s hrůzou sledoval odliv hráčů z pražské Sparty, kde ze zlatého týmu zmizela velká jména jako Jaroslav Hlinka, Ondřej Kratěna nebo Jan Hlaváč. Podobná situace mohla podle jeho slov nastat i v mužstvu vicemistra. „Měl jsem z toho strašnou obavu. Zvlášť když jsem viděl, co se děje ve Spartě. Tu postihla po zisku titulu stejná situace jako nás, kdy nám NHL vzala naše dva nejlepší hráče (pozn. red.: Petr Sýkora, Petr Průcha). Sparta má výhodu v tom, že je schopna přivézt hráče podobného kalibru. Myslím tím Petra Nedvěda. Pardubice tenkrát tu šanci neměly, protože tou dobou žádní hokejisté na trhu nebyli,“ míní Kusý.

I když Sýkora zůstává, tak ve hře je stále odchod Tomáše Rolinka do Ruska, což potvrdil jak samotný hráč, tak manažer. „U Tomáše bude jasno do konce června. Ale já věřím, že se nějak domluvíme a zůstane tu i na příští sezonu.“