Jeho výkony neunikly pozornosti trenérů sousedních extraligových Pardubic, a tak se ve čtvrtek při absenci několika beků Moelleru postavil Táborský do pardubické obrany. „Po středečním zápase s Havířovem mi manažer Višňák řekl, že v Pardubicích mají zraněné obránce a že chtějí, abych přijel. Byl jsem překvapen, samozřejmě příjemně,“ říká třiatřicetiletý bek. V Českých Budějovicích okusil českou extraligu po sedmi letech. Naposledy hrál v dresu Kladna v sezoně 2000/01. Návrat na extraligový led měl jednu vadu, ale podstatnou: Pardubice na jihu Čech ztratily dobře rozehraný mač 3:6…

Vedli jste 2:0, potom 3:1, ale stejně prohráli. Proč?

Kdyby jsme před zápasem věděli, že povedeme v 6. minutě 2:0, tak by tomu moc lidí nevěřilo. Soupeř byl zaskočen. Pak jsme je díky našim faulům pustili do tlaku a Budějovice na úzkém kluzišti umějí přesilovky výtečně.

V oslabení ujel Petr Sýkora a zvýšil na 3:1, ihned poté jste dostali rychlý kontaktní gól. Byl to klíčový moment?

To bych ani neřekl. Spíš si myslím, že to byla branka na 4:3. Byly tam dva fauly na Jánka Lašáka. Myslím si, že to měl rozhodčí posoudit jinak. Tento sporný výrok rozhodl o konečném výsledku.

Právě po této brance se „vytočil“ Lašák a rozhodčí ho za protesty vykázal do kabin. Rozebírali jste se spoluhráčem inkriminovaný moment?

Ne, to ne. To si kluci vyříkají až druhý den. Jánko je profesionál každým coulem. Viděl jsem to při rozbruslení, před zápasem i v něm samotném. Takové emoce prostě přicházejí, zvlášť v tak vypjatém zápase. Vedli jsme 3:2 a na Lašáka byly dva fauly. A najednou prohráváte. Prostě to měl rozhodčí posoudit jinak. (utkání pískal mezinárodní sudí Šidler – pozn. red.)

V zápase jste si zapsal jeden plusový bod. Byl jste se svým výkonem spokojen?

Tak nechtěl bych se moc hodnotit, ale z utkání mám pozitivní dojem. Všechno se uskutečnilo strašně narychlo. Hrál jsem s takovými hráči jako jsou Pucher, Pivko, Somík. Člověk je šest let v Dánsku… Už jsem si nemyslel, že bych si ještě zahrál takový hokej. Kdyby byla ještě příležitost si s nimi zahrát, byl bych moc rád.

Další možnost třeba přijde už v neděli. Pardubice hostí ve své hale Třinec…

Momentálně nevím, jak to bude dál. Pardubice mají zraněné hráče, ale ti by měli být údajně do neděle fit. každopádně zůstávám v Hradci a v sobotu s ním odjíždím na utkání do Třebíče.

Třinec tedy vylučujete?

To musí rozhodnout trenéři. David Havíř by se měl uzdravit a měl by asi nastoupit. A abych tam jezdil, a hrál ve čtvrté řadě, to nemá moc cenu.

V ruce držíte pytlík s ledem. Chladíte šrám v obličeji po zásahu jednoho z českobudějovických útočníků?

Ne ne. U mantinelu jsem dostal ránu. Ani pořádně nevím od koho a trochu mě bolí kliční kost. Snad to bude všechno v pořádku.