Dorazil na konci ledna. Ruský útočník DMITRIJ MONJA zatím v Pardubicích odehrál tři zápasy, v nichž si připsal jednu asistenci. Skvěle zapadl na křídlo do formace k Lukáši Nahodilovi a Jakubu Orsavovi.

„Myslím si, že už jsme se trochu poznali, na ledě máme stejné myšlení a s každým odehraným zápasem to bude lepší a lepší," věří sedmadvacetiletý hokejista.

Také klub a město si pochvaluje. „Všechno je v pořádku. V klubu mě přijali dobře. Nemluvím sice moc dobře anglicky, ale i tak se se spoluhráči domluvím normálně. V tom není problém. Líbí se mi tady, město je hezké. Jsem rád, že zde mohu hrát hokej," uvedl Monja, který naposledy působil v Novosibirsku.

V klubu hrající Kontinentální ligy dříve nastupoval 
i obránce Petr Čáslava, současná opora Pardubic. „Z Novosibirsku si ho nepamatuji. Hrál jsem tehdy v CSKA Moskva. Ale samozřejmě Petra znám. Navíc jsem zjistil, že výborně mluví rusky a hodně mi pomáhá," pochvaluje si Monja přínos zkušeného spoluhráče.

Ruský útočník pochopitelně přivítal i příchod krajana Andreje Potajčuka na post asistenta trenéra Petera Draisaitla. „Pomáháme si navzájem. Jsem rád, že je tady," netají se.

V Kontinentální lize Monja dosud odehrál téměř tři stovky utkání, nastřílel 49 branek, ale poslední dobou moc příležitostí nedostal. „V Rusku jsem moc nehrál, navíc jsem neměl kontrakt pro další sezonu. Agent mi nabídl, že mohu hrát v Evropě, tak jsem neváhal a přijel jsem do Pardubic," vypráví útočník, kterého zbrzdilo i zranění. „Teď už žádný problém nemám. Jsem zdravý."

A jaký je podle něho rozdíl mezi KHL a extraligou?

„Nějaké výrazné rozdíly nevidím," přemýšlí.

Angažmá v české soutěže si pochvaluje ještě z jednoho důvodu. „Bojím se létat, z tohoto pohledu je to tady pro mě fajn. V letadle se necítím dobře, dlouhé lety mi nedělaly dobře," přiznává s úsměvem.

Teď už jenom zbývá, aby se dařilo na ledě nejen jemu, ale i celému týmu. Dynamo stále sní o postupu do předkola.

„Je mi jasné, že Pardubice se chtějí dostat do play off. Šanci pořád máme, ale bude to těžká práce. Musíme sbírat vítězství a třeba se nám to opravdu povede," doufá Monja.