Lahůdka, chuťovka, bitva pro fajnšmekry, hitovka kola. Jak kdo chce. Do Pardubic dorazí na první mistrovský zápas roku 2010 Hadamczikovy Vítkovice. Jinak řečeno: strhne se mela o druhou příčku v tabulce. Kdo v neděli zvítězí, usadí se pevně na stříbrné příčce a může se vydat na pronásledování vedoucí Plzně.

Na tenhle zápas se vyplatí přijít. Úvodní buly bude vhozeno v 18.10 hodin. Lákadlo 37. kola extraligy se totiž hraje pod dohledem kamer ČT 4.

Obě mužstva nasbírala za šestatřicet zápasů shodně sedmašedesát bodů a Vítkovice jsou na druhé pozici jen zásluhou lepšího skóre. Oproti Pardubicím jsou vepředu o šest gólů. Vzájemné střety z letošní sezony vyznívají ve prospěch Východočechů. Eaton Hadamczikův soubor dvakrát přetlačil. Nejprve v domácím prostředí 3:2, když fantastický zápas odehrál Dominik Hašek, jenž se prezentoval několika famózními zákroky.

Druhé utkání sezony se odehrálo na půdě Vítkovic, které vedly ve 21. minutě už 3:0, jenže Pardubice se nadechly k mohutnému obratu, který korunoval vyrovnávací brankou v power play Somík. Otočku dokonal v penaltové koncovce Koukal.

Těžko soudit, kdo má před vyhroceným soubojem lepší formu. Spíše to vypadá na Sýkorovu jednotku. Pardubice totiž vyhrály čtyři zápasy v řadě, ve kterých neztratily ani bod! Naposledy vytáhly plný bodový zisk z duelu na Slavii. A naprosto zaslouženě. „Mám výborný pocit. Byl to z naší strany hlavně ve třetí třetině, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili, excelentní zápas,“ nadšeně hovořil po vítězství 2:1 gólman Dominik Hašek. Jen tak mimochodem. Slavný gólman je po návratu z marodky ve formě. Ve třech duelech inkasoval vždy je jednou.

A Vítkovice? Na konci prosince se vyhrabaly z horšího období. Nyní si po výhrách v Budějovicích, na Slavii a doma s Mladou Boleslaví užívají nárůst formy. Navíc brankáře Jakuba Štěpánka jistě podpoří nominace na olympiádu.