„Já už jsem jednou zažil, že jsme vedli, dali v power play tyčku, a pak dostali gól. Je to hrozná smůla. Co říct? Takový zápas bolí. Čtyřikrát jsme vedli, čtyřikrát to neudrželi,“ klopil oči gólman Roman Málek. „Hlavně ten gól jednatřicet vteřin před koncem, to se nám nemůže stávat,“ pokračoval Málek, který poprvé v sérii s Pardubicemi prohrál. Předtím čtyřikrát slavil.

Vyrovnávací gól na 4:4 dotlačily Pardubice do branky silou vůle. „Byl tam hráč. Já jsem proti němu vyjel a on to trefil okolo mě. Trefilo to někoho přede mnou. Ani nevím, jestli to byl náš hráč, nebo jejich. Pak tam někdo dojel a dorazil to. Ani jsem to pořádně nevnímal,“ popisoval nešťastnou situaci Málek.

Před prodloužením pochopitelně nebyla ve vítkovické kabině slavnostní nálada. „Ze začátku bylo samozřejmě ticho. Strašně moc jsme to chtěli urvat my,“ vykládal Málek. Nepodařilo se. Po 55 vteřinách nastavení dokonal obrat Rákos. „Dostali se k puku, napálil to na bránu. Pak už jen následoval výbuch radosti a pro nás konec sezony,“ smutnil Ujčík.

Vítkovické zklamání bylo o to větší, že mohli nejen při power play, ale i daleko předtím rozhodnout. Húževka však trefil jen boční konstrukci, Burgrovi zase v dobré pozici puk uskočil. „Nás musí hlavně mrzet ty šance, které jsme nedokázali proměnit,“ řekl Ujčík, který se znovu vytouženého mistrovského titulu nedočká. Alespoň v této sezoně ne.

„Mise nebyla splněna, takže chuť pořád mám. Uvidím co dál. Sedneme si s rodinou a popřemýšlíme,“ dodal Ujčík. „Někdy má člověk radost, jindy to bolí. Takový už je hokej,“ uzavřel Málek. Pro Vítkovice tak sezona skončila před branami semifinále. „Jsem na kluky hrdý. Hráli výborně a zasloužili si postoupit. Tak to v hokeji občas chodí,“ podotkl Marek Malík.

Zkušený šéf obrany, jeden ze čtyř zraněných beků základní sestavy, sledoval utkání přímo ze střídačky v obleku. „Je třeba si uvědomit, že jsme měli v sezoně období, kdy nám chybělo sedm hráčů základní sestavy. To je strašně moc. Tohle musí otřást každým týmem. Přesto si myslím, že na to, v jaké rozbité sestavě jsme hlavně v play off hráli, byly naše výkony velice kvalitní. Všichni, kteří nás kritizovali a kritizují, by si měli uvědomit, čím vším jsme si letos prošli,“ dodal Malík.