Popadl velkou tašku a táhl ji do kabiny A týmu. Slovenský útočník EDUARD ŠIMUN (20) uspěl na testu a vybojoval si smlouvu v hokejových Pardubicích.

„Makali jsme v létě i teď, dvakrát za den posilovna, dvakrát denně led. Snažil jsem se ze sebe vydat maximum, jezdil na 120 procent a vyplácí se to," vykládal uvolněně. Stal se jedním z největších překvapení letního konkurzu.

Boj ale ještě nekončí, že ne?
Nekončí. Trenéři mi dali šanci jet do Švýcarska, kam cestuje, tuším, 15 útočníků, co budou bojovat o konečnou nominaci. Teď, nebo 
v průběhu sezony, bych se chtěl dostat do těch prvních čtyřech lajn. To je můj cíl. Dál platí, že všechno záleží jenom na mně, jak daleko se probojuji.

Co kdyby vás po Švýcarsku poslali trenéři do Šumperka?
Tak mě tam pošlou a budu dál makat, abych první mužstvo Pardubic udělal potom.

Jak moc myslíte, že vám pomohly dva góly, které jste vstřelil v Mladé Boleslavi?
Zápas mi určitě pomohl dost. Ideální to ale nebylo, trenér mi třeba vytýkal nedohrané souboje. Góly byly jen takovou třešničkou, od nich tady nejsem, na to jsou jiní. Vím, že jestli tady zůstanu, tak zatím ve čtvrté pětce, kde se ode mě chce hlavně dohrávání soubojů a přímočarost.

Jaký pošlete teď vzkaz domů na Slovensko? Nepřijedu, zůstávám rok v Česku?
(usměje se) Přítelkyni mám tady s sebou, čeká, až přijdu domů a řeknu jí výsledek. Naši se byli podívat v Českých Budějovicích a zůstávali, myslím, v Praze. Ale úplně si nepamatuji, co mi říkali, po zápase jsem byl děsně vyčerpaný. Kdyby mě poslali domů, odjeli bychom s nimi. Jsem hrozně rád, že na Slovensko pojedou sami.

A vy s přítelkyní můžete teď doma slavit…
Ale ne (usměje se). Jen si dáme dobrý oběd, nebo večeři. V sobotu už jedeme do Švýcarska, takže žádné oslavy.

Na Facebooku jsem viděl, jak vás vaši kamarádi prosili o autogramy a dresy Petra Sýkory. Už jste je nasbíral?
Sejčka jsem se ptal, nějaké karty pro kamarády a pro jednoho malého chlapce snad dá dohromady (usměje se). Lidi 
u nás český hokej znají, hlavně Petra Sýkoru mají opravdu rádi.

To mě dost překvapilo, v reprezentaci toho tolik nenahrál, na Slovensku nikdy nepůsobil…
Je ikona české extraligy. 
U nás se ví, že to tak je. Vůbec se tomu zájmu nedivím. Když jsem byl malý kluk, taky jsem se díval na finále vaší ligy. Teď mám s otevřenou pusou šanci si zahrát po jeho boku. Pro mě je to hrozná čest a výzva, on, Honza Kolář, Starda, Tomáš Rolinek, Petr Čáslava… To jsou hodně velcí hráči.

Když jste viděl Sýkorův golfák naživo, překvapila vás ta síla?
V Banské Bystrici jsme hráli před třemi lety 
ve Švýcarsku přípravu a shodou okolností byl našim soupeřem Davos. Trenér mě poslal na oslabení a před ním jsem se ještě rychle stačil pomodlit, aby mě netrefil. Naštěstí jsem ji nekoupil. Je to fakt hrozná rána.