Nebýt jeho obětavosti, v Pardubicích se teď vyklízí hokejová kabina a probíhá analýza, proč tým vypadl z play off tak brzy.
Díky gólmanskému zásahu TOMÁŠE ZOHORNY v prodloužení „pojišťováci" ve čtvrtfinále s Litvínovem stále ještě dýchají. „Občas kouknu na brankářský trénink, tak snad jsem se přiučil," usmíval se, když vyprávěl o tom, jak se položil na brankovou čáru a vlastním tělem zabránil tutovému gólů.

Vyrazil jste na pomoc, jakmile se v brankovišti objevil toulavý puk?
Myslel jsem si, že Robert Kristan ho drží, tak jsem si jenom nad ním lehnul. Puk ale najednou vypadl, tak jsem se do něj snažil jen nějak položit. Díky Bohu, že mě to trefilo.

A dostavila se velká úleva, že sezona ještě nekončí?
Úleva to je. Tenhle zápas by mohl být zlom, myslím, že se Litvínov teď trochu bojí.

Čeho?
Že jsme se taky trochu zvedli. Budeme v tom pokračovat i u nich. Řekli jsme si, že zápas odmakáme a odmakali jsme ho.

Může být teď soupeř v pátek 
na svém ledě nervózní?
Pořád mají mečbol na své straně, jsou ve výhodě, ale my nemáme co ztratit, zase do toho dáme všechno. Věřím, že se vrátíme ještě zpátky a budeme tady v Pardubicích hrát 
i v neděli.

Co se změnilo oproti prvnímu domácímu zápasu, který vám nevyšel a ztratili jste ho 1:3?
Možná jsme byli teď v trochu větším klidu. Báli jsme se, že je to pro nás poslední zápas a chtěli si ho užít. Neztráceli jsme tolik puků a hráli dobře. Teď je série 1:3, pořád se hraje. Nechtěli jsme ji rozhodně končit doma s nulou.

Francouz chytil Radilovi v prodloužení jistý gól. Nebliklo vám hlavou, že je nepřekonatelný?

Francik měl v tuhle chvíli štěstí, dal do střely vyrážečku a Ráďa ji trefil, rozhodně nás to ale nezlomilo. Kauly (Tomáš Kaut) navíc prakticky hned potom ujel a dal gól.

Viděl jste, jak Francouz po zákroku proti Radilovi zapumpoval rukou, užil si ho a směrem 
k útočníkovi v euforii něco 
prohodil?

Znají se, takže se mu jel asi trochu vysmát (usmívá se). Bohužel pro něj, dostal gól hned potom, takže se mu to vymstilo.

Je psychická vzpruha, že jste Francouzovi dali konečně víc gólů než jen jeden?
Každý gólman se dá prostřelit, je dobře, že nám to tam dnes napadalo. Jak jsem řekl, Litvínov teď znervózní a my tam pojedeme s tím, že u něj zápas uděláme. Pořád hrajeme, je to buď a nebo. Ale rozhodně nechceme, aby nám sezona končila.

Francouzova pumpa
Litvínovský brankář Pavel Francouz předvedl v prodloužení čtvrtého zápasu zákrok snů. Na Lukáše Radila zívala prázdná brána, pardubický útočník kotouč dobře trefil, ale brankář zázračně máchl vyrážečkou a puk poslal do věčných lovišť. Francouz si pak rukou zapumpoval. Právem! „Ve mně bouchly emoce, potřeboval jsem to ze sebe dostat," vysvětloval gesto. Ale za pár sekund inkasoval po střele Tomáše Kauta. „Nemyslím, že bych těmi emocemi něco zakřikl. To je v takovou chvíli to samé, jako kdyby hráč projel celý hřiště a dal gól. Bohužel nás ten zákrok posunul v zápase jen o několik vteřin dál, to je paradox," pokrčila rameny litvínovská opora.