Jestliže se trenér Dynama Peter Draisaitl chtěl v přípravě vyhnout bezvýznamným zápasům, tak s kláním v sousedním Hradci Králové rozhodně nešlápl vedle. Na turnaji Pardubice odehrály tři duely ve třech dnech. Z toho dva proti celkům Kontinentální hokejové ligy, které jsou v přípravě o kus dál. Nový ročník této soutěže začíná již 22. srpna.

Pardubičtí hokejisté na Mountfieldu Cupu zdolali Omsk v prodloužení, pak prohráli s Ufou a domácím týmem. „V zápasech byly i nepřesnosti, ale bruslařsky jsme soupeřům stačili," zamýšlí se nad turnajem nejzkušenější obránce Dynama PETR ČÁSLAVA.

Jak se ohlížíte za první herní prověrkou před novou hokejovou sezonou?

Jsem rád, že nás takové těžké zápasy potkaly už teď. Myslím, že právě tohle nás může někam posunout a připravit dobře na sezonu.

Kromě výpadku ve druhé třetině s Ufou jste s ruskými soupeři drželi krok…

Na začátku přípravy je těžké něco hodnotit. Zápasy měly spád, dobré tempo, ale nemá cenu to více rozebírat.

Ukázal vám turnaj nějaké nedostatky, na kterých musíte zapracovat?
Stále tam je více chyb, než by mělo být. To, že jsou soupeři z KHL delší dobu na ledě, bych nebral jako výmluvu. Jsou tam i nepřesnosti, ale bruslařsky jsme stačili. To je v těchto zápasech důležité.

Jak se vám celkově turnaj zamlouval? Hráli jste proti kvalitním soupeřům, navíc jste se vyhnuli dlouhému cestování…

Byl to výborný turnaj a je jenom dobře, že jsme se ho mohli zúčastnit. Takové zápasy mohou především mladé kluky někam posunout. Je to lepší než někde bruslit nebo běhat. Tohle nám všem dá nejvíc.

V posledním utkání o celkové prvenství v turnaji jste dvakrát vedli, ale další šance již nevyužili. Rozhodla právě lepší produktivita na straně Hradce?

Samozřejmě, že jsme mohli dát góly a rozhodnout. Pak by výsledek vypadal jinak. Nestalo se, stále je to příprava, pro nás to byly výborné zápasy. Musíme si z nich vzít ponaučení, ale nějak se z toho nehroutit. Odehráli jsme těžký turnaj.

Nastupoval jste ve dvojici s Nicholasem Schausem. Jak se vám zatím zamlouvá spolupráce s novým parťákem v obraně?
Je vidět, že má zkušenosti a že hrál v Evropě. Zatím ho můžu jen chválit, žádný problém tam není. Má výborný pohyb a určitě bude pro náš mančaft přínosem.

Peter Draisaitl, trenér HC Dynamo Pardubice: „Odehráli jsme s malým týmem tři náročné zápasy během tří dnů, svůj účel turnaj po hokejové stránce určitě splnil. Nescházelo mi nic. Ukázali jsme dobrý charakter v naší kabině. Ujela nám pouze druhá třetina utkání s Ufou, ale reakce od hráčů byla výborná.
Naše Dynamo se mi totiž v neděli líbilo. Myslím, že jsme hráli velmi dobrý hokej. Chtěli jsme turnaj vyhrát a k tomu jsme potřebovali vstřelit góly. Proto jsme hráli v závěru víceméně čtyři minuty bez brankáře. V předchozí fázi zápasu jsme to měli na lopatě, ale nepodařilo se nám rozhodnout.