Pokud Dynamo vyhraje alespoň jednou, pojede ve středu opět do Třince. Když dvakrát, bude jistý i šestý zápas v Pardubicích. To je o víkendu ve hře. Východočeši chtějí klání s Oceláři zdramatizovat. „Hrajeme doma, podpoří nás fanoušci a toho musíme využít,“ prohlásil hlavní trenér Miloš Holaň.

„Zápasy v Třinci už jsou minulost. Vydáme se na maximum, už kvůli divákům, play off se tady dlouho nehrálo,“ dodal pardubický útočník Matěj Beran.

Právě on je zatím nejlepším střelcem probíhající série. Společně s Ocelářem Jiřím Polanským. Oba se ve dvou zápasech trefili třikrát.

Tři góly Dynama, jediný střelec. „Vyšlo to na mě. Na druhou stranu je v play off jedno, kdo ty góly vstřelí. Klidně bych měl bilanci 0+0, kdybychom odvezli výhru,“ uvedl Beran.

Právě nízká produktivita zaznívala v pozápasových ohlasech nejčastěji. To musí Dynamo změnit. Na svůj příspěvek čeká i první formace, v níž nastupují nejproduktivnější útočníci Pardubic v základní části.

Jedním z nich je Rostislav Marosz, jenž přišel na východ Čech právě z Třince. Jeho služby si včera Dynamo pojistilo i pro příští sezony. „Podepsali jsme víceletý kontrakt,“ potvrdil předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

„Nejen Rosťa tady dostal prostor v době, kdy se mu v bývalém působišti ne úplně dařilo a váží si toho,“ pochvaloval si Salfický jednání o nové smlouvě.

O co nejdelší trvání aktuální sezony bude Dynamo bojovat v sobotu (17.00) a v neděli (16.40) v Tipsport areně. Místa v hledišti během týdne postupně nacházela své majitele, ale vstupenky byly stále k dostání. Bude v Pardubicích vyprodáno?

Právě vstřelený gól či povedený moment dokáže diváky nastartovat. „Pak i mužstvo dostane energii,“ nechal se slyšet obránce Tomáš Mojžíš.