Růžička a spol. si v prvním čtvrtfinále ani neškrtli. Pardubice vyhrály 4:0, ale na hrušce se stejně nehoupají: „Jo, vypadá to dobře, jenže ve středu nepůjdeme do zápasu s tím, že máme splněno. To ani náhodou," bojovně hlásí bek JIŘÍ VAŠÍČEK.

Jeho tým se protloukl předkolem. Že by byl zničený? Ani náhodou. Šlapal jako vyladěný orchestr, únava je zakázané slovo!

Pardubický bek navíc moc dobře ví, co s mužstvem může udělat povedený rozjezd play off. Předkolo hrál už čtyřikrát a třikrát se z něj dokázal prokousat minimálně do semifinále, dvakrát se Slavií, jednou s Kometou.

Co první utkání série Pardubicím ukázalo?
Že se s Třincem dá hrát. Ve středu musíme hlavně pokračovat ve výkonu, který jsme podali v úterý.

Pardubický hokej nebyl nejkrásnější, ale bolel a byl extrémně účinný. Sedí to?
Jo, taky si to myslím. V kabině jsme si říkali, že přesně tohle je play off hokej. Přesně takhle se teď musí hrát. Měli jsme samozřejmě docela dost štěstí, protože Třinec šance měl. Ale buď je pochytal Hudy (Július Hudáček), nebo střely létaly vedle. To k tomu ale patří. Musíme dál makat a věřit, že můžeme uspět.

Když si Július Hudáček umane, tak gól prostě nepustí. Je velká výhoda mít za zády takového gólmana?
Když máte někoho takového za sebou, je to první základ k úspěchu v play off. On je výborný brankář. Už jsem zažil play off, kdy se gólmanovi moc nedařilo, mužstvo to pak vycítí a je nervózní. Brankář dodává týmu klid. Buďme rádi, že mu to takhle šlape.

Co únava po náročném předkole, nic necítíte?
Když se vyhrává, není taková (usmívá se).  Je super, že jsme rozehraní. Ono se to třeba nezdá, ale opravdu je strašně znát, když dva týdny stojíte a najednou máte začít makat v play off, kde se musí jezdit naplno. Sám jsem hrál čtyřikrát předkolo a třikrát jsem došel až do semifinále.  Pro soupeře, kteří čekají, je rozjezd hodně těžký. My budeme chtít na ten první zápas navázat.