Hokejový národ v Pardubicích je zase na nohou… Může za to vyřazení kapitána Tomáše Rolinka ze stavy v utkáních v Litvínově (2:1) a v derby s Hradce Králové (1:2). Příznivce nejvíc zaskočilo odůvodnění, že „Rolas“ na ledě dostatečně nebojoval. On, který je pro ně symbolem pardubického srdce. Pardubický management má co vysvětlovat. První verze, které vyšly zkraje týdne, fanouškům ústa nezavřela. Generální ředitel MARTIN SÝKORA si stojí za svým.

Mají trenér Lubina a Tomáš Rolinek mezi sebou momentálně nějaký konflikt?
V každém kolektivním sportu i v každém týmu se sem tam objevují konflikty. Jsou hráči, kteří se mají víc nebo míň rádi. My jsme ale všichni profesionálové a máme společný zájem na tom, aby Dynamo fungovalo.

A někdy v minulosti spolu rozepře měli, o kterých byste byl informován?
Opakuji, kluci se občas na ledě hádají. Bylo by nepřirozené, kdyby všechno bylo harmonické. Stoprocentní harmonie neexistuje ani v rodině ani v partnerském vztahu. Malé konflikty přicházejí a zase odcházejí.

Dříve spolu hráli v jednom dresu, teď je jeden podřízený toho druhého. Nemohlo se to nějak podepsat na jejich vztahu?
Hráč je od toho, aby předváděl maximální výkony a neřeší trenéra. Trenér zase musí stoprocentně připravit tým na extraligu, na jednotlivá utkání. Hráč musí respektovat pokyny trenéra.

Není pro tyto případy lepší, když hráči trenéru vykají?
Jsou hráči a trenéři, kteří spolu dřív nastupovali na ledě a těžko budou najednou přecházet na vykání. Každý hráč musí být stejně jako trenér profesionál.

Pardubičtí fanoušci jsou hákliví, když se cokoliv děje kolem jejich milovaného klubu. O to horší je to, když se mu dlouhodobě nedaří.
Nezařazení Tomáše k utkání v Litvínově bylo impulsem, který se povedl. Tím, že jsme vyndali ze sestavy kapitána, jsme nemohli dát větší podnět týmu.

Ale on nehrál ani v neděli proti Hradci. Proč?
Přišel a povídal, že ho stále bolí třísla. No a teď, když je mimo sestavu, že by si je rád doléčil. V tuhle chvíli je tak v rekonvalescenci a poté s námi znovu začne trénovat.

Pro pardubické fanoušky je Rolinek vzorem bojovnosti. A jemu je jedno, jestli hraje fotbal za Srch nebo finále mistrovství světa v hokeji…
S tím se dá souhlasit. Horší by ale bylo, kdybychom měli po čtyřech kolech nula bodů. Hokej se hraje pro body a my jsme díky tomuto zásahu do sestavy udělali tři.

Pardubice v poslední době v velkém angažují hráče, kteří nejsou odchovanci. A vyřazení kmenoví, jsou pro ně citlivé téma, nemyslíte?
Ano. Nicméně je to zveličování kroku, že jsme jednou Tomáše nezařadili do sestavy. To neznamená, že už v té sestavě nebude. Měl to být krátkodobý impuls, který vybudí tým k maximální bojovnosti, a to se povedlo. V neděli proti Hradci to byla kombinace jeho zranění a faktu, že vítězná sestava se nemění. V tuhle chvíli je Tomáš stále hráčem HC Dynamo Pardubice. Teď doléčuje zranění. Jelikož týden nebyl na ledě, byl by nesmysl, aby nastoupil v Olomouci. Potrénuje a zařadí se zpátky.

Rolinkova verze
Zranění: „Doléčím třísla a začnu trénovat. Nastoupím tehdy, až budu stoprocentně připraven. Chci pomoct klukům dělat ty nejlepší výsledky.
Konflikt s trenérem: „Spory jsou všude, ale nic to nemění na tom, že nám jde jenom o Dynamo. Chceme se tabulkou posunout výše.“

Ilustrační foto.
„Fičák“ hned v úvodní třetině

Pardubice na Olomouc tasí Kloze

Nikdo s nimi nechce hrát. Hokejová Olomouc totiž léta letoucí staví taktiku na úporném hokeji. Dynamu los postavil Hanáky pro páté kolo, které je na programu dnes od 18 hodin. Do pardubického dresu se vrací útočník Jan Kloz (na měsíční hostování), který týmu vypomůže při současných zdravotních problémech.

„Samozřejmě víme, že Olomouc hraje nepříjemný silový hokej, výborně bruslí. Také mají výbornou kondici. Rovněž jsou dobří i po taktické stránce. Měli jsme na ně speciální přípravu,“ odhaluje asistent pardubického trenéra Otakar Janecký.

„Já bych tedy olomoucké hokejisty jako hráč nemiloval. A ani jako trenér, protože nehrají zas tak pohledný hokej. Věřím tomu, že na ně vymyslíme účinnou taktikua uděláme všechno proto, abychom přivezli nějaké body,“ dodal Janecký.