„Už během kariéry jsem si říkal, že nechci být trenérem. Člověk nemá nikdy říkat nikdy, ale mé ambice takové opravdu nejsou. To by mě nenaplňovalo a nedělal bych to na sto procent,“ řekl Rolinek.

Šéf Dynama Petr Dědek naznačil, že by o spolupráci s bývalým kapitánem stál dál i v jiné roli. „Děkuji panu Dědkovi za zájem, ale odpovím asi vyhýbavě: Já se ničemu nebráním. Končím sice s hokejem, který jsme hrál odmala, ale život jde dál. Nejsem první ani poslední. Uvidíme, co život přinese,“ uvedl Rolinek.

Až další dny možná napoví, zda zůstane s Dynamem nějakým způsobem spojen. „Je to o tom, kde bych mohl Dynamu pomoci. Práce vás musí naplňovat. Jestli budu schopný pomoci a bude to dávat smysl, tak proč ne,“ poznamenal mistr světa z roku 2010. Nejbližší plány? „Na prvním místě je samozřejmě rodina, ať už s hokejem nebo bez hokeje. A nějaký volný čas si dokážu naplnit sportem,“ řekl Rolinek.

V nižších hokejových soutěžích už ho ovšem fanoušci neuvidí. Před rokem se Rolinek objevil ve druhé lize. „Přišla nabídka z Vrchlabí, kde jsem viděl smysl, že klubu pomůžu. Díky tomu jsem se dostal zase zpátky do Pardubic,“ připomněl. Na další angažmá ovšem už nemyslí. „Už jsem ve své kariéře odvedl maximum. Vím stoprocentně, že nižší soutěže v hokeji hrát nechci. A není to tím, že bych tím pohrdal,“ prohlásil „Rolas.“

S kolektivním sportem bude pokračovat na zelených trávnících. „Asi posledních sedm let jsem měl ve smlouvě výjimku, že můžu hrát fotbal a nastoupit za Titanic Srch,“ prozradil. Hrát bude znovu za tým z obce, kde žije.

„Fotbal mám moc rád a sleduji ho na všech úrovních. Kdybych nehrál hokej, tak si myslím, že bych byl lepší fotbalista. Nevěnoval jsem se mu tolik jako hokeji. Vím, že fotbal mi určitou týmovost zase nahradí. I když je to amatérská soutěž, tak se scházíte se spoluhráči a je tam sranda v kabině jako při hokeji,“ těší se Rolinek.