V prvním kole Pardubice prohrály v Brně po prodloužení 3:4. V brankáři ovšem rozhodně problém nebyl. MARTIN RŮŽIČKA byl skvělý. Klasicky ale zůstal nad věcí: „Jednou pomůžu klukům já, podruhé oni mně."
Pardubické vyrovnání vteřinu před koncem zápasu na 3:3 sledoval při power play z lavičky.

Hlídal jste, jak utíká čas?
Abych řekl pravdu, tak vůbec nevím (směje se).  Najednou padl gól. Měli jsme pak trochu strach, protože rozhodčí šel volat video a nikdo z nás nevěděl proč. Ale branka platila, byli jsme strašně spokojení.

Tohle nebyl únik z hrobníkovy lopaty. Vy jste mu utekli rovnou z pece…

Taky si myslím, proto jsme i za jeden bod rádi.

Na druhou stranu, druhý bod úplně daleko nebyl. Prodloužení jste klidně mohli rozhodnout vy.
Pět vteřin před koncem bychom dali cokoliv za ten jeden. Když už jsme se dostali do prodloužení, tak jsme chtěli i druhý. Ale bohužel se ukázalo, že Kometa nevyhrála dva poslední zápasy European Trophy v prodloužení náhodou. Tady má sílu.

V Brně jste podal vynikající výkon. Nezlobil jste se ale po druhé třetině na spoluhráče? Šlo na vás téměř 20 střel…

Je teprve začátek sezony a všechno si musí sednout. Jednou pomůžu já jim, podruhé oni mně. To je hokej.

Zápasem jste žil. V jednu chvíli jste dokonce vynadal rozhodčímu. Kde se to ve vyhlášeném kliďasovi vzalo?
Nevím, jestli to mohu říct, ale při prvním gólu mě brněnský útočník trochu odtáhl hokejkou. Pak to měl hráč, co dorážel, strašně jednoduché hodit přes beton. Tahle situace se pak opakovala znovu, takže jsem asi na rozhodčího trochu zvýšil hlas (usměje se). Ale jen mi šlo o to, aby si toho víc všímal. To se podle mě stalo a bylo po problému.

Neměli by vám v takových situacích pomoci důrazem i beci?
(usmívá se). Tohle si rozebereme až u videa.

Proti Kometě jste předvedl hodně skvělých zákroků. Pivkovi  jste například tygřím skokem od levé tyče k pravé sebral jistý gól. Vybavíte si báječný moment?
Vůbec jsem si nebyl jistý, jestli tam byl zákrok. Říkal jsem si, že to byla buď moje hokejka a nebo tyčka, on měl před sebou otevřenou skoro celou bránu. Skákal jsem na pravou stranu, až pak kluci mi potvrdili, že mi to trefilo hokejku.

U druhého brněnského gólu jste ale tolik štěstí neměl. Jakub Svoboda vás propálil po výjezdu od mantinelu. Kudy střela prošla?
Puk se mi strašně divně odrazil od vyrážečky. Cítil jsem, jak mi po betonu klouže pomalu dolů. Hlavně jsem si říkal, aby mi nespadl do brány, takže jsem si lehl a chtěl to zavřít. Jenže blbě jsem si ho tam srazil.

Bylo vidět, jak se snažíte situaci ustát a modlíte se, aby rozhodčí přerušil hru…
Přesně tak, chtěl jsem puk na sobě udržet stůj, co stůj. Jenže pořád hvizd nepřicházel, puk byl najednou u kolen, tak jsem padal.