Tradiční rival. Tímto pojmenováním se mohou pochlubit brněnští hokejisté. Kometa neměla příliš povedený start do sezony, ale zaseknutý stroj se pomalu, ale jistě rozjel. Brno se aktuálně drží na šesté příčce Tipsport extraligy. Především na domácím ledě se mu daří. V posledních pěti domácích zápasech nepoznali brněnští hokejisté prohru a především poslední dva stojí za řeč. Na jihu Moravy nejprve padlo Kladno po osmi obdržených brankách a v posledním utkání si Kometa vyšlápla na Spartu Praha.

Adam Musil šikovně tečoval střelu a stal se jedním ze dvou úspěšných střelců v zápase s Ilves Tampere.
Adam Musil pálil a byl jedním ze strůjců postupu: Zaslouženě jdeme dál

To Pardubice půjdou do zápasu jako čerstvý čtvrtfinalista Ligy mistrů. Zároveň ale budou chtít napravit nepříjemnou domácí porážku s Libercem. Dynamo stále drží vedoucí příčku s náskokem sedmi bodů na druhou Spartu.

Východočeši v prvním vzájemném zápase porazili doma Kometu 5:3 po poměrně divokém průběhu hry. Co čekají pardubičtí hokejisté od dnešního střetnutí?

„Každý zápas je těžký a neočekávám od toho nic jiného. Musíme jít zpátky do boje. Po Lize mistrů jsme si chvíli odpočli, ale je dobře, že máme tolik utkání a můžeme se stále posouvat a zlepšovat,“ říká útočník Adam Musil.