Obyčejně to se Zlínem bývá přetahovaná o každý gól a drsná zákopová válka. Teď nepříjemná žlutá banda vydržela kousat slabou půlhodinu. Pak dostala tři facky a bylo po elánu. Do pohody z minulé sezony má úřadující mistr hodně daleko.

Pardubice si s experty na defenzivu poradily celkem snadno. Zlínský odpor zlomily na konci druhé třetiny a nakonec slavily výhru 6:2
Sebevědomí muselo stoupnout hlavně Tomáši Zohornovi. Před odjezdem na reprezentační turnaj ve Finsku utrousil s úsměvem poznámku, že zpátky se snad vrátí ten starý, dobrý Zohorna.
Povedlo se.

Centr prvního pardubického útoku vstřelil dva góly a jeden hezčí než druhý.

Ve 4. minutě, těsně po konci přesilovky, s pukem míchal a míchal kolem brankoviště, až zamotal brankáře Libora Kašíka a nakonec zakončoval do prázdné brány.

Na konci druhé třetiny ujel při oslabení Petr Sýkora, Zohorna ho bleskově doplnil, na modré dostal puk, Kašíka znovu převezl, když celou dobu signalizoval přihrávku, ale nakonec si našel odkrytý kout branky. To už zvyšoval na 5:2 a Zlín se v tu chvíli definitivně potopil do sudu s marností.

Skvěle ale nehrál jenom Zohorna, dařilo se celé první lajna „pojišťováků". Jeden gól vstřelil silák Jiří Cetkovský ze svého obvyklého stanoviště před brankou, dva vymyslel Petr Sýkora. Ten se navíc při přesilovkách na branku snažil šutrovat jeden puk za druhým.

Oproti loňsku je to úplně jiný hráč… Má chuť, jeho kousky mu vycházejí a zase je z něj postrach, co kopne do vrtule a obraně soupeře řekne „nazdar".
Zlín, podle tabulky nejhorší celek extraligy, dvakrát dokázal smazat jednogólovou ztrátu.

Pětadvacet minut nehrál vůbec zle. S domácím týmem sváděl hodně vyrovnanou partii.

Jenže ho zlomil zásah Jana Starého. Pardubický útočník ve 29. minutě dokázal, jak je důležité hrnout každý puk na bránu. Jeho nahození původně letělo asi metr vedle, ale nešťastný zásah zlínského beka znamenal puk pod horní tyčí Kašíkovy klece. Další branky pak přidali Cetkovský se Zohornou, poslední český mistr seděl na lopatě a mířil do pece se škvařit. Nepomohla ani posila z Brna Jakub Svoboda.

V současném herním rozpoložení na tříbrankový obrat jednoduše neměl. Pozorný Robert Kristan hloupé góly nedostává, co viděl, to pochytal. Na druhé straně pak přidal šestý gól Lukáš Nahodil, když dorazil střelu Radoslava Tybora.

Pardubice – Zlín 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Fakta – branky a nahrávky: 4. Zohorna, 15. Tybor (Sýkora, Benák), 29. Starý (Marcinko), 35. Cetkovský (Píša), 38. Zohorna (Sýkora), 52. Nahodil (Tybor, Radil) – 12. Ondráček, 24. Říčka.
Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Bláha, Ondráček.
Vyloučení: 7:8.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:1.
Diváci: 7 680.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan – Píša, Čáslava, Benák, Havlík, Korím, Gregorc, Ščotka – Sýkora, Zohorna, Cetkovský – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, Starý – Voženílek, Kaut, Semorád. Trenér: Zdeněk Venera.
PSG Zlín: Kašík – Marušák, Horák, Kotvan, Urbanec, Žižka, Valenta – Okál, Leška, Köhler – Holík, Vlach, Říčka – Svoboda, Čajánek, Veselý – Kubiš, Ondráček, Čech. Trenér: Rostislav Vlach.