Jeden obránce za druhého. Úterní střetnutí mezi Pardubicemi a Plzní bylo v něčem trochu speciální. Během toho, co se Michal Hudek s Martinem Bučkem "rvali" o body na ledě, tak v zákulisí se chystal jejich trejd. Na ledě se hned několikrát potkali a dokonce se dostali i do několika soubojů. Z jejich potkání nakonec vyšel ještě šťastnější slovenský bek Martin Bučko, který s Dynamem vyhrál 3:1.

Michal Houdek přijel na východ Čech již se sbaleným kufrem a rovnou v enteria areně přešel jen z jedné kabiny do druhé. To zažil vůbec poprvé v kařiéře… Třiadvacetiletý obránce je odchovancem plzeňského hokeje.

V extralize dosud odehrál 113 zápasů a připsal si v nich 3 branky a 9 asistencí. Dalších 61 startů a 21 kanadských bodů přidal v Chance lize v dresech Sokolova a Poruby.

„Michal se prezentuje velice důraznou hrou v obranném pásmu, má dobré parametry pro absolvování osobních soubojů. Disponuje i kvalitní střelou. Pro play off se obránce s podobnou typologií bude hodit," říká k nejnovější akvizici Dynama sportovní manažer Dušan Salfický.

Opačným směrem míří stejně starý Martin Bučko. Slovenský obránce přišel do pardubické organizace už v dorostenecké kategorii. Přes juniorku se následně dostal až do prvního týmu Dynama, za který v extralize odehrál 80 zápasů, dalších 41 střetnutí v nejvyšší soutěži zapsal v rámci hostování v Českých Budějovicích. Kromě toho Bučko pravidelně naskakoval i za Dynamo B, kde stihl 39 zápasů s bilancí 5 gólů a 9 asistencí.

Týmy se domluvily na výměně obránců do konce letošní sezony. Martinu Bučkovi následně končí na východě Čech smlouva a v organizaci Dynama nadále pokračovat nebude.

„Martinovi bych chtěl poděkovat za služby, které v našem klubu odvedl. My jsme si ho vyhlédli už jako mladého a přivedli jsme ho ze Slovenska. Je to hráč, který se pokoušel přes naše partnerské týmy probojovat do extraligy, což si myslím, že se mu i povedlo. Vydobýt si stabilní místo se mu však nepodařilo. Věříme, že to je extraligový obránce, který své kvality prokázal v Českých Budějovicích i v Pardubicích. Teď si myslím, že i on zvážil, že nastal čas pro změnu a po vzájemné dohodě u nás smlouvu prodlužovat nebude," popsal Salfický.

„Když se naskytla možnost získat pro play off obránce typu Michala Houdka, tak jsme po zvážení došli ke kroku, kdy Martina Bučka uvolníme do Plzně a my pro zbytek sezony přivedeme Michala Houdka," přidal sportovní manažer Dynama.

Výměna číslo dvě

Vysněná posila. Fanoušci na sociální síti X sledovali každý příspěvek o tom, že by do jejich Dynama měl přijít z Plzně talentovaný brankář Dominik Pavlát. Prvně dohoda o tom, že proběhne výměna Klouček za Pavláta padla, ale v poslední den, kdy se přestupy mohou provádět, se udála změna… Pardubice vyjma odchovance Milana Kloučka poslaly na západ Čech i sumu peněz a trejd byl dopečen.

„Přichází k nám mladý brankář se skvělými čísly a velkým potenciálem. Věřím, že nám pomůže v klíčové fázi sezony a utvoří s Romanem Willem nadstandardní brankářskou dvojici,“ říká na adresu nové akvizice Dynama Dušan Salfický.

„Jsem velmi šťastný, že můžu být součástí takové organizace jako je Dynamo. Je to obrovský závazek a doufám, že sezona bude co nejúspěšnější,“ sděluje Dominik Pavlát své první dojmy po přesunu.

S klubem se naopak loučí odchovanec, který v Dynamu debutoval již ve svých osmnácti letech a později patřil ke stálícím v brankovišti.  V letošní sezoně zazářil především na Spengler Cupu, kde se vělkou měrou podepsal pod úspěšné druhé místo.

„Milan u nás debutoval ve velkém hokeji a opakovaně dokázal, že je skvělým brankářem pro nejvyšší soutěž. V dalších angažmá mu přejeme jen to nejlepší,“ říká sportovní ředitel klubu Dušan Salfický.