Co všechno vám poslední tři měsíce o pardubickém hokeji ukázaly?
Poznal jsem obrovskou tradici a podporu fanoušků. Doufám, že hráči vidí, že se tady hraje za zásluhy. Nikoliv z důvodu, že je někdo odložený hokejista. Kdo tady hraje, měl by být hrdý na Pardubice a kopat za ně. V baráži nás držel Martin Růžička v brance, pak samozřejmě Tomáš Rolinek, Petr Čáslava… Přál bych každému trenérovi, aby takové hráče trénoval. Ale je to samozřejmě kolektivní sport, chceme proto poděkovat všem. Ukázali charakter, ubojovalo se to.

V jakém okamžiku vám bylo během baráže nejhůře?
Snažil jsem se zachovat chladnou hlavu. Víte, jak to je, trenér ovlivní možná tak třicet procent toho všeho. Šlo o to spíše hráčům věřit a nalévat jim sebevědomí. I když je to těžké, protože ti kluci si prošli sezonou, kde je potkaly neskutečné trable. Dvakrát výměna trenéra, přesuny hráčů, v poslední možný den nám utekl útočník. Nebylo to vůbec jednoduché. Potom play out, kde nás všichni zatracovali, i odborníci. Jsem rád i kvůli těm, co nám nepřáli. Těch je taky dost, to si nebudeme nalhávat. Proto jsem se zdržel komentářů k ostatním týmům a staral jsem se vždy o to naše mužstvo.

Užijete si trochu ten úspěšný konec, nebo již máte v hlavě novou sezonu?
Za ten poslední měsíc to bylo šílené vypětí. Ať se hráči trochu uvolní, bylo to o nich, oni si to uhráli. Pro mě už v pondělí začal nový rok. Mám plnou hlavu toho, co bude.

Na čem je teď nutné nejvíce zapracovat, aby se podobný ročník neopakoval?
Musí se změnit hodně věcí, určitě kádr. Nechci nyní říkat něco v emocích, v pondělí jsme začali se střízlivým pohledem pracovat. Doufám, že už se baráž nebude opakovat.

Baráž pohledem kapitána - Tomáš Rolinek, útočník Pardubic: „Jsem šťastný, ale na druhou stranu zklamaný z celé sezony. Teď nám šlo v baráži o záchranu, to se povedlo. Je to obrovsky náročné na psychiku. Jen řeknu, že už bych baráž nechtěl hrát. Co dál? Už loni jsme s Petrem Čáslavou po sezoně řekli vedení naše názory. Ty se nelíbily, ale letos budou asi podobné. Jsou tady zase jiní lidé, kteří tomu rozumí, tak doufejme, že tendence jít dolů se zastaví. Každá sezona je jiná. Snad tohle bylo největší dno a přijdou jen lepší časy."

Brankář Martin Růžička: Od začátku to bylo jako na houpačcePřed pěti lety slavil po posledním utkání sezony mistrovský titul Pardubic, nyní na něj Dynamo spoléhalo v boji o extraligovou příslušnost. „V play off vás žene touha po poháru. Tady člověk pořád musí, soupeři z první ligy jsou navíc na vítězné vlně. Člověk celou sezonu prohrává, pak musí přepnout, ale nejde to tak snadno. S každým dalším tréninkem a zápasem s tím musíte bojovat," popisoval rozdíly.
V této sezoně Pardubičtí vystřídali celkem šest gólmanů. V baráži padla volba právě na pardubického odchovance. Růžička odchytal kompletní porci dvanácti zápasů. „Od začátku do konce to bylo jako na houpačce. Nedokázali jsme udělat sérii tří zápasů, abychom se trochu uklidnili. Naštěstí to dobře dopadlo," doplnil. „Hodili jsme to na něj, přesto nás držel celou baráž. Bylo to těžké rozhodování, ale dnes vím, že jsme udělali správný krok," řekl pardubický trenér Miloš Holaň.