Trenér, který s Pardubicemi v minulé sezoně získal mistrovský titul, končí. Pavel Hynek byl odvolán a osmý tým tabulky převezme od středy Mojmír Trličík, který skončil ve Vítkovicích. Asistent Ladislav Lubina zůstává.

Mojmír Trličík„Důvodem jsou neuspokojivé výsledky a postavení v tabulce vůči kvalitě kádru," vysvětluje nečekaný krok sportovní manažer Pardubic Petr Hemský.
Pavel Hynek přitom přežil krizi, kdy jeho tým z úvodních šesti zápasů pětkrát prohrál a zabřednul na chvost tabulky.

„Trenéři měli ultimátum, už když jsme byli na třináctém místě. Postupem času se z toho mužstvo dostalo i díky tomu, že přišli hráči z NHL. Výsledky se ale střídají, jednou je to nahoru a podruhé zase dolů. Myslíme si, že má mužstvo na víc," dodal Hemský.

Z posledních sedmi zápasů přitom Pardubice uspěly ve čtyřech případech a nebodovaly jenom dvakrát. Před reprezentační pauzou porazily Slavii 5:2. Ani to Hynka nezachránilo.

„Všichni věříme, že příchod respektovaného trenéra Mojmíra Trličíka, který nejen ve v Vítkovicích dosáhl vynikajících sportovních výsledků, do Pardubic bude pro A tým správným impulzem," komentoval celou situaci generální manažer Ondřej Šebek.