Před zápasem Dynamo představilo nové logo s dominujícím písmenem D, které bude používat od nadcházející sezony. Pak i podruhé v poháru zdolalo Kometu.

V první třetině se ve velké šanci Pardubic objevil Vondrka, na druhé straně vzápětí trefil tyčku Freibergs. Jako první se prosadilo Dynamo, když v 18. minutě během oslabení skóroval Radoslav Tybor.

Díky zákrokům Milana Kloučka Dynamo drželo vedení. Svou druhou přesilovku už ovšem Brno využilo, když souhru Komety zakončil Peter Schneider.

Před druhou přestávkou pak od modré čáry mířil přesně obránce Ondřej Vála, Pardubice tak znovu vedly.

Výhru Dynama ještě pojistily úspěšné přesilové hry, ve kterých se trefili opět Tybor a Juraj Mikuš. Slovenský bek skóroval ještě i podruhé po skvělé akci Kusého.

"Na začátku jsme trochu bojovali s pohybem, byli jsme trochu pod tlakem. Ve druhé třetině jsme si pomohli gólem, v té poslední pak sehráli dobře přesilovku a vyjádřili to více gólově. Třetí třetina byla z naší strany pěkná a svěží," uvedl Michal Mikeska, asistent trenéra Pardubic.

Pardubice – Brno 5:1

Fakta - branky a nahrávky: 18. Tybor (Poulíček), 39. Vála (Kousal), 50. Tybor (Claireaux, Kousal), 55. Mikuš (Svačina), 59. Mikuš (Kusý, Claireaux) – 34. Schneider (Mueller, Freibergs). Rozhodčí: Lacina, Pilný – Klouček, Ganger. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1458. Třetiny: 1:0, 1:1, 3:0.

HC Dynamo Pardubice: Klouček – Nakládal, Kolář, Hrádek, Mikuš, Holland, Vála, Jelínek – Tybor, Kousal, Blümel – Svačina, Poulíček, Mandát – Kusý, Claireaux, Vondrka – Zeman, Anděl, Machala. HC Kometa Brno: Klimeš – Gulaši, Freibergs, Pyrochta, Zábranský, Mikyska, Němec, Bartejs – Zaťovič, Holík, Mueller – Vincour, Rákos, Schneider – Plášek, Střondala, Horký – Kunc, Kusko, Šoustal.