Dynamo chtělo ihned v úvodních minutách navázat na povedený výkon s Vítkovicemi. Což se také stalo. Již v páté minutě si domácí vypracovali obrovskou příležitost, když jeden z obránců vypálil dělovku na Lukeše a ten až naposlední chvíli střelu kryl. Na úvodní branku se čekalo poměrně dlouho a to až do závěrečné minuty prvního dějství. Musil křižnou přihrávkou našel Radila, který rozvlnil karlovarskou síť - 1:0.

Povedený vstup měli svěřenci trenéra Rulíka i ve druhé části, což vyústilo ve střelení druhé trefy. Dvořák vybojoval puk a ihned vystřelil, Lukeš však trefu kryl. Následnou dorážku ale zvládl výborně David Cienciala a Dynamo náhle vedlo dvoubrankovým rozdílem.

Vary se herně trápily a bylo zřejmé, že šanci na snížení mají především v početní výhodě. Bylo tomu tak v dvaatřicáté minutě, kdy Černoch propálil bezbranného Willa - 2:1.

Velmi blízko byli k vyrovnání hosté v úvodu poslední třetiny zápasu. Domácí brankář nejdřív musel zlikvidovat nájezd Kružíka, který ho dostal k pravé tyči a následná dorážka se zdála už jen jako formalitou, avšak na poslední chvíli dokázal Will k levé tyči strčit beton a puk vychytat.

Will se blýskl také o chvíli později. Vondráček v samostatném nájezd vystřelil nad pravé rameno pardubického brankaře, ale ten naposlední chvíli střelu vyrazil.

Hosté byli odměněni za velmi povedený vstup do třetí části a dostali se k vyrovnání. Po střele Černocha se k dorážce dostal Beránek a ten dostal puk do odkryté brány.

Třetina hrůzy. Vary se prosadily v utkání i potřetí. Zmatku před brankou domácích využil, který poslal hosty poprvé v zápase do vedení. Jeho branku následně potvrdilo i video. Poslední hřebíček do pardubické rakve zatloukl Vondráček, když Pardubice se snažily hrát power play. 

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:4

Fakta - branky a nahrávky: 20. Radil (A. Musil, Čerešňák), 24. Cienciala (T. Dvořák) – 32. Černoch (Vondráček), 49. O. Beránek (Černoch), 52. Koblasa, 58. Vondráček. Rozhodčí: Pilný, Šindel – Brejcha, Hynek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 7984. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:3. HC Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – R. Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Paulovič, Cienciala – Koffer, Poulíček, A. Musil – Urban, Rákos, Matýs. Trenér: Rulík. HC Energie Karlovy Vary: Lukeš – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán, Rohan – Rachůnek, Černoch, Kohout – Koblasa, Gríger, O. Beránek – Redlich, Hladonik, Vondráček – Jiskra, J. Baláž, Kružík. Trenér: Bruk.