Východočeši vyhráli nad Kladnem 3:2. „Povedl se nám vstup do utkání, což bylo důležité. Podobný zápas jsme potřebovali a v naší situaci možná lepší, že jsme ho urvali o ten jeden gól,“ uvedl kouč Bělohlav.

Dynamo konečně v utkání vedlo jako první, střelecká aktivita byla jasně na jeho straně (42:19). Nejen proto ovšem mohl být závěr utkání klidnější. „Poslední zápasy jsou si docela podobné, ztráceli jsme je o gól, tentokrát jsme o jeden vyhráli my. Měli jsme si závěr zjednodušit gólem v přesilovce, pak bychom dohrávali více v klidu,“ dodal Bělohlav.

„Tlačí nás bota v proměňování šancí. Nevím, jestli nám chybí klid nebo jsme v zakončení takoví laxní. Nemuseli bychom se pak nervovat do poslední minuty,“ souhlasil Patrik Poulíček, autor jedné z pardubických branek. Proti Kladnu vedl pardubický tým trenér Bělohlav. „Byl tady i předtím, nemělo to podle mě žádný vliv. Už v utkání ve Zlíně jsme měli spoustu šancí a více ze hry. Špatná byla naše koncovka. Teď jsme byli vždy o krok napřed,“ řekl pardubický útočník.

Otázkou zůstává, jaké složení bude mít realizační tým v dalším utkání. Dynamo hraje v pátek proti Liberci.

Jágr: Dva dny, tři zásahy
Dva extraligové zápasy během dvou dnů. Dva góly proti Liberci, o den později dva kanadské body za branku a asistenci v Pardubicích. To je bilance Jaromíra Jágra, sedmačtyřicetiletého útočníka a hrajícího majitele kladenských Rytířů.

„Hlavní důvod, proč je Kladno s ním silnější, je ten, že Jágr dokáže puk udržet. Jen tak se ho nezbaví. Viseli jsme na něm, ale on si protihráče dokáže odstavit,“ popisoval pardubický útočník Patrik Poulíček, v čem Jágr dělá soupeři největší problémy.

I když během víkendu strávil Jágr na ledě v součtu přes 44 minut, vysloužil si v Pardubicích cenu pro nejlepšího hráče Rytířů. Druhým gólem Kladna vrátil svůj tým znovu do hry.

„Síla na puku a správný okamžik pro střelu,“ přidal trenér Radek Bělohlav další přednosti Jágra. „My jsme se na něj připravovali, i tak se svým tradičním způsobem hry prosadil, hrál ještě lépe než loni. Necelých 24 hodin po parádním zápase s Libercem podal famózní výkon,“ vyzdvihl ho i Bělohlav.