V zaplněné aréně, kam hosté přijeli Kometa expresem, speciálně vypraveným vlakem, se nejprve radovali fanoušci z Brna. V přesilovce Komety sice brankář Kantor zlikvidoval střelu Orsavy, ale ve 14. minutě sedmnáctiletý obránce Stanislav Svozil objel branku a puk umístil přesně.

Vedení hostům ovšem vydrželo jen 21 vteřin. Domácí hráči se před brankou Vejmelky dostali k sérii dorážek, puk do sítě nakonec dotlačil Matěj Blümel.

„První třetina byla vyrovnaná, ale s jednou kaňkou. Dali jsme gól a za dvacet vteřin dostali na 1:1 po naší nedůslednosti,“ řekl Kamil Pokorný, jeden z trenérů Brna.

Dynamu naopak blesková reakce pomohla. „Rychlý gól pomohl psychicky, ve druhé třetině jsme dali další dva, ale měli i štěstí, protože i soupeř měl šance, které skvěle pochytal Kantor,“ uvedl pardubický asistent Michal Mikeska.

Zápas na pardubickou stranu pak převrátil Denis Kusý, který se prosadil na začátku druhé třetiny. Domácí tým měl v prostředním dějství více střel na branku. V přesilovce Dynama pak mířil přesně Robert Kousal a zajistil Pardubicím dvoubrankové vedení.

Hosté reagovali trefou Daniela Rákose na startu třetí třetiny. Situace skončila posunutou brankou, ale podle videorozhodčího puk přešel brankovou čáru dříve.

Dynamo přežilo přesilovku v závěru utkání i následnou hru Komety bez brankáře. Během ní stvrdil pardubické vítězství Jan Mandát.

„Oslabení jsem zvládli velmi dobře. Škoda začátku třetí třetiny, ale o to více jsme se hecli. Bojovností a maximálním nasazením jsme vyhráli,“ dodal Mikeska.

„Zápas rozhodla herně i výsledkově pasáž ve druhé třetině, kdy domácí vstřelili dva góly. I přes některé příležitosti jsme body nebrali,“ pokračoval trenér Pokorný.

Dynamo zvládlo domácí zápas za tři body a již v neděli opět před svými diváky hostí Mladou Boleslav (15 hodin). „Dá se říct, že naše výkony mají vzestupnou tendenci. Byli bychom rádi, kdybychom v tom pokračovali dál a uhráli si to, co chceme,“ uzavřel Mikeska.

Pardubice – Brno 4:2
Fakta - branky a nahrávky: 15. Blümel (Rolinek, Mikuš), 22. Kusý (Látal), 32. Kousal (Kolář), 59. Mandát – 14. Svozil, 41. Rákos. Rozhodčí: Hejduk, Kika – Gebauer, Kis. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 9719. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:1.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Zdráhal, Mikuš, Voráček, Kolář, Holland, Ivan, Blažej – Vondrka, Kousal, Mandát – Machala, Harju, Svačina – Látal, Poulíček, Kusý – Paulovič, Rolinek, Blümel.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Němec, Bartejs, Baranka, Krenželok, Svozil, Gulaši, Malec – Mueller, Rákos, Zaťovič – Erat, Plekanec, Stránský – Kucsera, Kusko, Orsava – Horký, Střondala, Plášek.