„Dva z nich byly prakticky do prázdné a další příklepem. Jsme rádi hlavně za body,“ ujistil Sýkora po třetím vítězství v řadě.

Pardubičtí získali sedmibodový příspěvek během pouhých čtyř dnů. „Řekli jsme si, že hrát jako na začátku sezony nemůžeme. Teď jsme si dokázali, že se lez měřit s kýmkoliv, i když třeba v Plzni nás domácí určitě přehráli. Vážíme si toho, že jsme body urvali,“ dodal Sýkora.

Proti Liberci se Východočeši ujali vedení brzkým gólem, o který se postaral obránce Ty Wishart. Dynamo přidalo ještě další tři a dosáhlo na zatím největší vítězství v tomto ročníku.

„Někdy se zdálo, že nás Liberec hodně zatlačil, ale kluci dobře drželi předbrankový prostor a pokryli dorážky. Vstřelili jsme čtyři góly, což je výborné,“ řekl Pavel Marek, sportovní manažer a asistent trenéra.
Největší problém Liberce v předehrávaném utkání shrnul jeho trenér Filip Pešán. „Začali jsme se chovat extrémně nepokorně. Šestadvacet minut v oslabení a dvě desítky je věc, která žádnému týmu na světě nevyhraje zápas. Domácí byli trpěliví a potom zaslouženě vyhráli,“ uvedl.

Wishart o gólu: Jen jsem vystřelil Že by svůj výlet z poloviny hřiště až k zadnímu mantinelu mohl zakončit gólem, nikdo nečekal. Kanadský obránce Ty Wishart vstřelil Liberci neobyčejnou branku. „Pouze jsem vystřelil puk na bránu a trefil gólmana Willa. Od něj se puk odrazil do branky. Bylo to se štěstím,“ uvedl třicetiletý bek, jemuž se podobný kousek povedl již dříve. „Před pár lety jsem taky vstřelil branku z rohu,“ vzpomněl si a k výhře Dynama dodal: „Je důležité především pro naše sebevědomí, jak jsme náročnou sérii zápasů zvládli.“