Duel Pardubice vs. Olomouc, to byl souboj dvou nejhůře střílejících týmů extraligy. Do pardubické sestavy se téměř po měsíci vrátil útočník Robert Kousal, nastoupili i Ondřej Machala, Denis Kusý či Matej Paulovič, jenž přišel po výměně z Mountfieldu HK.

Jako první se prosadili hosté, když potrestali faul Koláře. Souhru hostů v přesilovce zakončil expardubický útočník Lukáš Nahodil. Ten střílel i o chvíli později, ale brankář Kantor puk vyrazil.

Dynamu se na rozdíl od předchozích zápasů podařilo ještě v první třetině vyrovnat. Po přihrávce Poulíčka se před gólmana Lukáše dostal Martin Látal a procpal puk za jeho záda.

Ve druhé třetině gólman hostů zasáhl proti střele Kousala. Až v polovině utkání se Pardubičtí v početní výhodě dostali do vedení, když se puk přes Kousala a Tybora dostal k Vladimíru Svačinovi, který ze vzduchu dorazil puk do sítě.

Za dvě minuty bylo ovšem vyrovnáno. Ztrátu puku ve vlastním pásmu potrestal František Skladaný.

Hráči Dynama pak neskórovali ani v přesilovkách. Dvě hráli ve třetím dějství, další a ještě jednu krátkou potom během prodloužení.

O vítězi rozhodly až nájezdy, ve kterých se jednou trefil Tybor a hned dvakrát Svačina.

„Bereme dva body, ale úplně spokojení nejsme. Když jsme dali na 2:1, tak jsme doufali, že přidáme i třetí gól a tím zápas rozhodneme. Leží na nás deka, což je dlouhodobá záležitost, na které se snažíme pracovat. Máme za sebou první dvoubodový zápas s výhrou v nájezdech, s hrou však spokojeni být nemůžeme. Pracujeme dál,“ řekl Michal Mikeska, pardubický asistent.

„Ze zápasu jsme chtěli vytěžit více. Utkání bylo vyrovnané, ve druhé třetině jsme měli příležitosti, které jsme nevyužili. Naopak domácí měli šance ke konci zápasu a ještě dvě přesilovky v prodloužení. Alespoň bod bereme, škoda nájezdů,“ uvedl olomoucký trenér Jan Tomajko.

Pardubice - Olomouc 3:2 po nájezdech

Fakta - branky a nahrávky: 16. Látal (Poulíček, Kolář), 31. Svačina (Tybor, Kousal), rozhodující nájezd Svačina – 9. Nahodil (Musil, Dujsík), 33. Skladaný (Olesz, Vyrůbalík). Rozhodčí: Pešina, Horák – Kajínek, Rampír. Vyloučení: 2:5, navíc Knotek 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 4517. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 0:0.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Zdráhal, Mikuš, Ivan, Kolář, Voráček, Holland, Oliva – Tybor, Kousal, Svačina – Machala, Harju, Paulovič – Kindl, Poulíček, Látal – Blümel, Matýs, Kusý.
HC Olomouc: Lukáš – Valenta, Švrček, Dujsík, Ondrušek, Jaroměřský, Vyrůbalík, Škůrek – P. Musil, Nahodil, Klimek – Irgl, Strapáč, Burian – Olesz, J. Knotek, J. Káňa – Skladaný, Vodný, Laš.