Díky třígólovému střelci Viktoru Ujčíkovi nemusel hrobník do šichty. Vítkovice utekly konci v play off pozoruhodným způsobem. V šestém zápase, za stavu 2:3 v sérii, rozmetaly absolutně neškodné Pardubice a o postupujícím se rozhodne v sedmém mači v úterý.

Pro Východočechy to není zrovna zpráva, nad kterou by jásali. Doposud mají v sedmých duelech pasivní bilanci 2:4. Mimochodem všechny rozhodující zápasy sehráli ve vlastní hale.

Vítkovický kouč Mojmír Trličík po dvou porážkách totálně rozbil složení útoků. Poprvé v sérii šlo od sebe produktivní duo Burger – Ujčík a do branky se vrátil uzdravený Málek, který chyběl v předchozích čtyřech zápasech. Změny v sestavě domácím sedly. Pořádně sedly.

Rivala zmáčkli od prvního vhazování, před Růžičkou bylo neustále horko. „Myslím, že zaspali začátek. Čekali, s čím přijdeme a my na ně vletěli,“ říkal Viktor Ujčík.

Právě on v 8. minutě otevřel skóre. V úniku přebruslil Píšu a parádním bekhendovým blafákem obelstil Růžičku.

„Přišlo mi, že stojí příliš u bližší tyče, tak jsem to zkusil na bekhend a vyšlo to skvěle,“ těšilo Ujčíka.

 Pardubice byly mimo. Kdo čekal, že se probudí, spletl se. Vítkovice si totiž na začátek druhé třetiny připravily novinku – góly v přesilových hrách. Ve čtvrtfinále se zatím ve výhodě trápily, nevyužily ani jednu. Až v neděli. A pokaždé bleskurychle.

Ujčík po sedmi vteřinách poslal na led Kousala a Klimek po devíti sekundách Koláře. To už bylo moc na Růžičku, který brankoviště nechal Salfickému.

Když to vypadalo, že se Pardubice po rychlém snížení Somíka dostávají do hry, srazil je právě Salfický hrubkou v rozehrávce.

Hynkův tým, který dohrával bez zraněného kapitána Koukala, inkasoval navrch ještě dva góly.

Vítkovice – Pardubice 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)

Fakta – branky a nahrávky: 8. Ujčík, 23. Ujčík (Kudělka, Burger), 24. Klimek (Kudělka, Sloboda), 33. Pohl (Burger), 40. Punčochář (J. Káňa), 45. Ujčík (Klimek, Kudělka) – 26. Somík (Bartek, Elkins). Rozhodčí: Fraňo, Minář –  Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:9. Využití: 4:1. Diváci: 7103.  

Stav série: 3:3.


HC Vítkovice Steel: Málek – Sloboda, Sedlák, Voráček, Kudělka, Punčochář, Koma – Sýkora, Húževka, T. Káňa – Pohl, Burger, Klimek – Ujčík, Štefanka, Szturc – Šedivý, Strapáč, J. Káňa. Trenér: Trličík.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:  Růžička (24. Salfický) – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Havíř – Kolář I, Koukal, Starý – Cetkovský, Zohorna, Rákos – Bartek, Elkins, Somík – Semorád, Kousal, Buchtele – Markovič. Trenér: Hynek.