Jednou ano, podruhé ne. Restart pardubické pohody se MOJMÍRU TRLIČÍKOVI zatím nedaří. Poslední čtyři zápasy spolehlivě platí, že výhru hned vykoupí prohra.

Do první šestky je po polovině soutěže daleko. Zato od poslední dvojice Liberec, Sparta dělí „pojišťováky" jen pět bodů. „Měli jsme teď jeden povedený zápas, na který jsme nenavázali," poznamenal smutně kouč. Jeho tým sice v pátek složil nepříjemný Zlín, jenže v neděli vybouchl v Třinci 4:8.

Kde jsou podle vás příčiny takového debaklu?
Nezačali jsme dobře, Třinec dal rychlý gól. Soupeř měl i lepší pohyb, nestíhali jsme. Pak se nám podařilo hru vyrovnat, na začátku druhé třetiny jsme byli jednoznačně lepší, přišly i šance, jenže jsme žádnou nezužitkovali a góly dával Třinec. Třetí třetinu ani nemusíme komentovat.

Je pravda, že nástup do druhé třetiny jste měli výborný. Jenže čtvrtý gól jako by vaše hráče totálně semlel. Vnímal jste to stejně?
Samozřejmě, bylo to vidět. Místo toho, abychom srovnali na 3:3, dostali jsme ránu. Čtvrtý gól s mužstvem zacloumal.

Přitom se Zlínem to vypadalo, že se hra zlepšuje. Co bylo v Třinci jinak?
V první řadě je třeba říct, že to bylo úplně odlišné utkání. Zlín hraje přeci jenom defenzivněji. V Třinci nám nešla první přihrávka. Moc nefungoval ani rychlý přístup v obranném pásmu. Jak se nechá Třinec hrát, je v útočné třetině krajně nebezpečný. Chyběl nám i tlak do branky.

Je frustrující, že proti Zlínu tým šlape a hned v dalším kole přijde takový výbuch?
Frustrující… Je to v první řadě obrovská škoda. Bylo to hlavně v nás, víme, že zápas v Třinci jsme mohli ovlivnit sami, jenže se to nepovedlo.

Sledujete po každém kole tabulku, jak se situace kolem vás míchá, nebo se ji snažíte spíš příliš nevnímat?
Myslím, že ani nejde pořadí nesledovat. I kdybyste se záměrně chtěl tabulce vyhnout, stejně na ni někdy narazíte. Kdo říká, že se na ni nekouká, nemluví tak úplně pravdu.

Určitě ji zkoumají i v Chomutově. Ve středu přijedou Piráti s tím, že pokud v Pardubicích vyhrají, mohou se na vás dotáhnout…

My nic jiného než výhru brát nemůžeme, to je samozřejmé. Tahle to máme nastavené, věřím, že to nebudeme mít jenom v hlavě, ale předvedeme takový výkon, kterým půjdeme jasně za vítězstvím.

Plánujete pro středeční zápas změny v sestavě?
Ano, něco bude. I když je potřeba vzít v úvahu, jak na tom kádr početně je. Ale změny přijdou. Něco jsme zkoušeli už v Třinci.

Co asi není potřeba měnit je první útok. Radovan Somík ke dvojici Aleš Hemský, David Krejčí zapadl. Souhlasíte?
Tohle se chytlo. Nastoupili spolu ve dvou zápasech a pokaždé hráli velmi dobře a vypracovali si velké množství šancí. Jsou v pohybu i silní na kotouči.

Nepřipadá vám ale, že na ně ostatní chvílemi až moc spoléhají?
Jako že by si mysleli, že zápas budou rozhodovat jenom hráči z NHL? Ne, tohle v hlavě určitě nemají. V žádném případě si něco takového nepřipouštím.

Dobrá, ale pardubická hra závisí na prvním útoku a Martinu Bartekovi hodně. Jak probrat zbytek týmu?
Velice slušné úseky odehrál Kousalův útok s Buchtelem a Radilem. Jenže výkonnost si neudrželi. Musí se soustředit na každou vteřinu, nepřetahovat střídání a mít pořád energii na napadání, bruslení a zakončení.

Za vašeho působení v Pardubicích do týmu přišel jen bek Gawriletz. Budou následovat i nějaké trejdy?
Vždycky se něco může objevit. Teď se ale nedá říct, že zítra přijde nějaký konkrétní hráč. Stejně ani nemůžeme prohlásit, že teď už se nic nestane. Uvidíme, co přijde.

Je něco nového ohledně angažování brankáře Jána Lašáka?
Není. Je to pořád stejné, trénuje s námi a nikam dál jsme se nepohnuli.