A hned dostal velký prostor. Na ledě strávil nejvíce času (přes 22 minut) ze všech pardubických hráčů, na gólmana Bartošáka vystřelil pětkrát. Ale neprosadil se.

„Řešili jsme to nějak všeobecně, trénoval jsem tady. Byl jsem připravený a stále jsem Dynamu pomoci,“ vrátil se ještě Trončinský k obnovení spolupráce.

Po další prohře se mu nemluvilo lehce. „Dvě střely soupeře a dva góly. V naší situaci je to nejhorší věc, která se může stát. Dali jsme sice rychle na 1:2. Jenže pak jsme zase inkasovali, jednou tam byl i ofsajd. Chtěli jsme aspoň vyhrát poslední třetinu, nachystat se na další zápas. Nevyšlo to,“ doplnil.

Že kouč Lubina po zápase mluvil o skupině volnomyšlenkářů? „Mezi ně většinou patřím já, tak nevím, trenér nám to sdělil i v kabině. Říkali jsme si, že nebudeme říkat pořád my, my, ale pojmenujeme některé věci jednotlivě, abychom se toho vyvarovali,“ poznamenal.

Už dříve ukázal, že může podávat dobré výkony. A to chce i po návratu do týmu zopakovat. „Věřím ve svoje schopnosti, že můžu týmu pořád co dát. Kdybych neměl, tak bych tady asi nebyl, nebo by mě nechtěli. Myslím, že můžu Pardubicím pomoci,“ prohlásil Trončinský.