„Chtěli jsme do tréninku pustit více intenzity a zaměřit se na specifičnost postů,“ poznamenal Lubina.

Po dnu volna měl trénink ostré tempo. „Změnil se celý trenérský štáb, a tak jsou tréninky jiné. Navíc hrajeme až v pátek, tak je čas na to, abychom po ledě létali. Byla to tvrdá práce,“ řekl kapitán Tomáš Rolinek.

Kouč Lubina vysvětloval, maloval, sledoval… A když něco nebylo podle jeho představ, hned svěřence upozornil. „Na tréninku to všechno začíná. Zpracuju a kopnu do toho,“ znělo arénou při jednom ze cvičení.

Střelba, přihrávky, bruslení a tak dále. Společně s Lubinou byli na ledě i oba noví asistenti – Petr Čáslava i trenér juniorů Richard Král.

„Jsme domluvení, že nám Ríša bude pomáhat na trénincích, abychom dostali ke klukům co nejvíce pokynů a mohli opravovat. Zkrátka, aby efektivita práce byla maximální,“ řekl Lubina.

Ještě jako spoluhráče si nového kouče pamatuje právě Rolinek. „Moje role je stejná pod jakýmkoliv trenérem. Ta se nemění. Doufám, že moje výkonnost se zlepší a tým bude vyhrávat,“ uvedl kapitán Dynama.

Srdcař s číslem 60 na zádech chce co nejrychleji zapomenout na bídnou sérii z posledních zápasů. „Spoustu věcí si beru na sebe. Babrám se v tom, pak je to asi vidět na mé výkonnosti. Jsem z toho strašně špatný, na svou osobou jsem vždy kritický. Přeji si, aby noví trenéři zvedli tým a posunuli jsme se tabulkou o několik příček nahoru,“ dodal.