„Začali jsme minulý týden, pojali jsme to jako takové minisoustředění, protože jsme neměli možnost odjet nikam na soustředění. Byl bych radši, kdyby hráči byli více pospolu, proto jsme zvolili trochu tvrdší náběhovou část. Nyní v tom tempu pokračujeme dál,“ uvedl Miloš Holaň, hlavní trenér Dynama.

Jinými slovy: minisoustředění pokračuje. Tento týden proběhne dle klasického modelu. Dopoledne je tým rozdělen na dvě party. Jedna skupina je hodinu v posilovně, druhá na ledě, pak se vystřídají. „Odpoledne máme před tréninkem taktickou přípravu, potom provedení taktických věcí na ledě, pak znovu hra a kondice,“ doplnil Holaň.

Již od minulého týdne trénuje na ledě prakticky celý kádr, tedy i Petr Sýkora, Tomáš Rolinek či Petr Čáslava. Až v tomto týdnu se naopak připojí kanadský zadák Ty Wishart.

„Hráči dostanou pořádně zabrat. Věřím, že se to osvědčí. Vyvrcholením bude čtvrteční zápas, i když budou hráči v plné únavě. Ale i to je záměrem, abych je viděl v momentech, kdy jsou trochu zatavení,“ naplánoval si kouč.

V utkání má dostat prostor i kvarteto hráčů (Gallet, Bortňák, Vracovský, Kratochvíl), kteří jsou v Dynamu v režimu try outu. „Někteří kluci se jeví velice dobře,“ naznačil Holaň s tím, že zkouška se může ještě i prodloužit. „Chceme, aby se především oni ukázali v zápasech. A zároveň i ti hráči, kteří jsou tady noví a bojují o místo v sestavě,“ dodal.

V brankovišti by se měli v zápasech střídat Ondřej Kacetl a Milan Klouček. „Chci využít maximálně Ondru a Milana, ať je konkurence v boji o jedničku,“ prohlásil Holaň ke strážcům svatyně. Ty má nyní na starost bývalý gólman Adam Svoboda, který se stal trenérem brankářů Dynama.

HC DYNAMO PARDUBICE
PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY: Pardubice – Liberec (26. 7., 17.00), Jekatěrinburg – Pardubice (31. 7., 13.00, Chomutov), Pardubice – Mladá Boleslav (2. 8., 17.00).
Mountfield Cup v Hradci Kr. (9. – 12. 8.): Davos, Sparta Praha, Mountfield HK.

Memoriál Zbyňka Kusého v Pardubicích (16. – 19. 8.): Slovan Bratislava, Eisbären Berlín, Admiral Vladivostok.
Sparta Praha – Pardubice (28. 8., 18.00, Poděbrady), Mladá Boleslav – Pardubice (6. 9., 15.30).

ZMĚNY V KÁDRU – odchody: Tomášek (Jyväskylä), Beran (Sparta), Ščotka (Litvínov), Bojko (Vladivostok), J. Sýkora (Bánská Bystrica), Mojžíš, Růžička.
Příchody: Bubela (Bánská Bystrica), Mandát (Binghamton/AHL), Budík (Prince Albert Raiders/WHL), Miromanov (Moncton Wildcats/QMJHL), Vondráček (konec hostování – Brno).