HC Dynamo Pardubice B - HC Dukla Jihlava 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 35. Hanousek (Matys, Nedbal), 41. Matys (Nedbal, Hanousek) – 13. Křehlík (Cachnín, Dundáček), 22. Šik (Pořízek, Brož), 39. Karabáček (Dvořák, Dundáček). Rozhodčí: Skopal, Koziol – Thuma, Maňák. Diváci: 712. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 26:26 (10:9, 12:17, 4:0). Zblokované střely: 4:6. Vhazování: 22:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3. Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Hanousek, Nedbal, Drtina, Kubíček, Zdráhal – O. Rohlík, Rákos, Lichtag – Matys, Urban, Rouha – Machač, Zeman, Pochobradský – Kaplan, M. Rohlík, Půhoný. Dukla Jihlava: Beran – Kolář, Haman, Bilčík, Kočí, Vala, Dvořák, Dundáček – Harkabus, Skořepa, Karabáček – Pořízek, Handl, Šik – Cachnín, Křehlík, Brož.

První minuty zápasu se nesly v podobě několika trestů, ale žádný tým své přesilové hry nevyužil a tak se zatím hrálo za nerozhodného stavu. První změna přišla až ve 13. minutě. Dundáček si najel zpoza brány do prostoru, jeho pokus se ale napodruhé vynořil před Richardem Cachnínem, který se nejlépe zorientoval a poslal kotouč do brány – 0:1. 

Odpovědět mohl Jakub Lichtag, který dostal puk od Ondřeje Rohlíka. Pardubický útočník však Berana nepřekonal. 

Pardubice dohrávaly na startu druhé části přesilovou hru, úvod ale vůbec nezachytily. Už ve vlastním oslabení hrozil Karabáček a ve 22. minutě navýšil Otakar Šik, který dále sledoval kotouč a v pádu ho dorazil do brány – 0:2.

Domácí diváky rozradostnil až Tomáš Hanousek. Ten dostal puk od Matýse a přesně se trefil nad betony bezbranného Berana - 1:2. Radost však Dynamu dlouho nevydržela. Na 1:3 zvyšoval totiž Karabáček a Jihlava tak do třetí třetiny vstupovala s dvoubrankovým náskokem.

V lepší zítřky mohli pardubičtí fanoušci začít věřit v úvodu třetího dějství. Druhou přesilovou hru v zápase totiž využil Ondřej Matýs - 2:3. Pardubice i nadále se tlačily za vyrovnáním, ale šance končily na výborně sladěné obraně hostů a několika povedených zákrocích brankáře Berana. Domácí, které hnala mohutná podpora, to zkoušeli v závěru i bez brankáře Kloučka. V posledních vteřinách to zkoušel ještě z úhlu Ondřej Matýs, ale Beran vyrovnání nedopustil. Pardubice tak v posledním domácím zápase sezony prohrály 2:3, ale sezona je pro ně i tak úspěšně zakončena. Dynamo B se v Chance lize zachránilo a v příští sezoně ho opět budeme výdat na zimních stadionech ve druhé nejvyšší hokejové soutěži.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice B): „Je škoda, že poslední domácí utkání v téhle sezoně jsme nedokázali vyhrát, i když si myslím, že obzvlášť ve třetí třetině jsme měli k tomu dost šancí zvrátit utkání v náš prospěch. Dvě přesilovky jsme dokázali využít, ale bohužel poslední dva zápasy jsme nebyli schopni při hře pět na pět vstřelit gól a to byl asi ten rozhodující faktor, protože Jihlavu jsme přehrávali, ale soupeř byl efektivnější v zakončení.“