"Chtěl jsem vyhodit puk prostředkem, a trefil jsem našeho beka do chráničů, odrazilo se to k Puťovi (Pruskovi) z boku do nohy a bylo to tam. To byl gól, kterej už snad tak v životě nepadne. Když se to sejde, tak se to sejde. Takovou nahrávku na gól jsem ještě v životě neměl, ale stane se," řekl po utkání Ujčík ČTK a deníku Sport.

Pětatřicetiletý trojnásobný mistr světa stále nechápal, jak nešťastnou cestou puk do branky putoval. "Byl to úhel, že když to člověk bude chtít, tak to nedá. Naštve to, ale vyčítat si to nedá. Kdybych namazal (soupeři), tak můžu bouchnout o mantinel a říct, že jsem blbej. Ale byl jsem vzteklej," vracel se ke kurióznímu gólu.

Vítkovice vedle dlouhodobě zraněného Michala Barinky a Petra Kuboše přišly v defenzivě ještě o Michala Gulašiho, ale srazily je dva málo vídané góly. "Vzhledem k tomu, že jsme ze sedmi gólů dali pět, tak je to smůla. I druhý jsme si dali my. To si srazil jeden kluk od nás, nebudu ho jmenovat," připomněl Ujčík Pruskovo zaváhání. Vítkovický gólman vyrazil po Cetkovského střele kotouč nad sebe a ten přelétl za jeho záda za brankovou čáru.

Z toho se ale hosté v Pardubicích dostali, klíčový byl až Ujčíkův zásah připsaný pardubickému Petr Koukalovi. Vítkovice podle Ujčíka tento moment nesrazil, ale spíše nastartoval domácí. "My jsme začali hrát hůř. Pardubice už v sezoně ztratily spoustu zápasů. V jejich podvědomí asi bylo, co se stane, když jsme srovnali na 2:2," připojil Ujčík.

V závěru ještě zkorigoval stav na 3:4 a litoval, že tým nedosáhl na vyrovnání. "Měli jsme na víc, aspoň bod. Ještě jsem si říkal, že bychom mohli vyrovnat. Dvakrát nám to tam šlo před jejich bránou kolem hokejky. Ale přejme to Pardubicím, už se trápily hodně," dodal.