„Břetislav Kopřiva, Pavel Marek a Otakar Janecký tu od ledna roku 2017 odvedli spoustu práce pro klub, za ni bych jim chtěl poděkovat. O jejich další spolupráci budeme jednat v dalších dnech,“ řekl předseda představenstva a generální manažer klubu Dušan Salfický k dalšímu osudu odvolaných trenérů. Třináctý tým extraligové tabulky převzal Ladislav Lubina. Jeho asistenty se stali Petr Čáslava a Richard Král.

„Chtěli jsme vedení týmu opřít o lidi, kteří jsou spjati s Pardubicemi a zaměřit se na to, aby přinesli impulz, energii a náboj do A týmu. Po zvážení všech možností jsme se rozhodli předat mužstvo Ladislavu Lubinovi,“ řekl šéf klubu.

Všichni z nového trenérského tria v Pardubicích hráli, Lubina s Králem již stáli i na střídačce prvního týmu v roli trenérů.

„Všechny znám velmi dobře, cítím z nich okamžitou energii do těžké práce. Jejich rozhodnutí převzít náš A tým si v celém klubu velmi považujeme,“ dodal Salfický, který vedl zřejmě nelehká jednání o uvolnění Lubiny ze Dvora Králové.
Druholigový klub Dynamu vyhověl, ale zároveň v prohlášení uvedl, že Lubina ještě ve dvou nadcházejících domácích zápasech povede i Dvůr. Z Pardubic pak Rodos získal náhradu, novým trenérem bude Jiří Malinský, jenž vedl s Králem pardubické juniory.

Asistent Čáslava

Zcela nová role asistenta čeká na Petra Čáslavu, dosud obránce pardubického týmu. „Řeší dlouhodobé zdravotní problémy, které mu neumožňují naplno hrát. V této nelehké situaci chce být klubu nápomocen, aby se dostal z herní krize. Zvažovali jsme jeho zapojení a po diskuzi s novým hlavním trenérem jsme se rozhodli, že Petr převezme roli asistenta,“ poznamenal Salfický.

Druhým asistentem Lubiny bude Richard Král, trenér pardubické juniorky.

„Richard zůstává hlavním trenérem akademie. Chceme zapojovat mladé kluky do prvního mužstva, proto vsázíme na toto propojení. Richard bude asistentem i u áčka, tedy chodit na tréninky a předávat informace od akademie. Tuto vazbu vnímáme perspektivně a pozitivně,“ nechal se slyšet generální manažer.

Pomůže i Martinec

V roli sportovního konzultanta bude trenérům nápomocen Vladimír Martinec. „Má spoustu zkušeností. Razíme cestu, že více očí více vidí a on je schopen říci spoustu věcí pro zlepšení. Každý hokejový názor je dobrý a nápomocný,“ doplnil Salfický.

To nemusí být poslední změny. Klub řeší i situaci v hráčském kádru, případné výměny a příchody.

„Chceme co nejrychleji zlepšit herní projev a v tabulce se odpoutat od jejího dna. Po konzultaci s trenéry chceme situaci pomoci příchodem nových hráčů. Jsme s nimi ve spojení a řešíme jejich možný příchod do Dynama,“ naznačil šéf Dynama.

Zleva Richard Král, Petr Čáslava a Ladislav Lubina.
Hokejové Pardubice mění trenéry: Dynamo povede Lubina