Univerzitní hokej získává v České republice na popularitě. Souboje v Brně či Ostravě navštívilo dohromady skoro 17 tisíc fanoušků. Zpopularizovat univerzitní hokej chtějí i v Pardubicích. Tamní Riders se představí 5. 12 v enteria areně, kde budou soupeřit s Univerzitou Palackého z Olomouce. Jak sami hokejisté říkají, jedná se o top zápas semestru. 

"Hledali jsme něco, co studentskému životu v Pardubicích chybí. Pamatuji si derby proti Hradci, kde byla fantastická atmosféra. Věříme, že z top zápasu semestru uděláme novou tradici," přibližuje podrobnosti organizace zápasu marketingový manažer Jakub Muška.

Pro Riders jsou hráči UPOLu nejčastějším soupeřem. Však v historii se oba celky střetly už 7x. Také své vůbec historicky první utkání odehráli Riders v roce 2020 právě proti Hanákům. Při pohledu na tabulku se očekává, že Pardubice a Olomouc se budou přetahovat o místenku v playoff až do posledních kol soutěže, na diváky tak čeká vypjatá bitva.

 „Olomouc musíme porazit za každou cenu. Jestli chceme pomýšlet na playoff, je pro nás povinnost získat tři body. Věříme, že i fanoušci nás k nim doženou,“ burcuje příznivce kapitán Jan Vacek.

A co od zápasu čeká on sám?

„Doufám, že se tahle nová tradice u studentů v Pardubicích chytne. Osobně jsem zažil 3x derby proti UHK a byl to pro mě jeden z největších hokejových zážitků. Osobně očekávám něco podobného. Těším se na skvělou atmosféru, kterou už naši fanoušci předváděli na předchozích zápasech.“