Z Ústí si Pardubice vezou výhru

Ústí nad Labem/ Pardubice - Pravá hokejová bitva byla včera kvidění vústecké Zlatopramen Areně. Domácí Lvi vyzvali na souboj pardubické perníkáře a utkání předem slibovalo dramatickou podívanou. Pardubičtí hokejisté hráli oteoretickou účast vpředkole play off, Ústečtí Lvi zase opřerušení desetizápasové série porážek.

17.2.2008

HC Moeller PardubiceFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Utkání začalo svižným tempem a už po čtyřech minutách si mohlo tři a půl tisíce diváků zakřičet „gól“. Rozjásal je kapitán domácích Václav Novák, který zaskočil obranu Východočechů a při vlastním oslabení poslal nováčka extraligy do vedení. Pardubické hráče úvodní branka evidentně zaskočila a na ledě od té doby působili vlažným dojmem. Na další vzrušující moment se vústeckém svatostánku čekalo do 16.minuty, kdy Sýkora ujel nepozorné obraně Lvů, ale tváří vtvář Zikmundovi zklamal. Odvě minuty později zapomněl ústecký Jan Čaloun, že doby, kdy hrával vdresu Moelleru jsou pryč a střelou tahem vyzkoušel pozornost vlastního brankáře. Dalších branek se ale solidně naplněná aréna dočkala až po přestávce. Hned ve 22.minutě vyrovnal skóre dramatického zápasu Koukal. To ale Severočechy nabudilo a ti se začali tlačit před Lašákovu svatyni. Gól ztlaku vytěžili až vpřesilové hře ve 36.minutě utkání. Nejproduktivnější Lev Špirko zpoza brány vyzval ke skórování Janků a ten se zblízka nemýlil. Pardubičtí ale odvě minuty později vyrovnali, když při další přesilové hře nezaváhal zmezikruží Cetkovský. Rozluštění tajenky přinesla třetí dvacetiminutovka. Ve 43.minutě se znovu vpočetní výhodě bombou od modré trefil Tvrdík a rozhodl otom, že si Východočeši ze Zlatopramen odvezli tři body. Na konečných 4:2 pro Pardubice upravil v57.minutě Rolinek. Krize Lvů trvá, prohráli už jedenáct zápasů vřadě a baráži už se nejspíš nevyhnou.

Ústí n. L.– Pardubice 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

muž zápasu: Tvrdík (Pardubice)

Ústí: Zikmund– Novotný A., Hořava P., Němeček, Zápotočný, Zeman, Klobouček, Vágner– Čaloun, Martinec, Káňa– Novák V., Pazourek, Hašek– Janků, Špirko, Nedorost– Krajči, Šagát, Šaffer– Hovorka. Trenér: Votruba.

Pardubice: Lašák (od 41.Hylák)– Snopek, Nikolov, Koma, Havíř, Linhart, Kolář Jan II., Šeda– Sýkora, Rolinek, Tvrdík– Cetkovský, Pucher, Somík– Kolář Jan I., Koukal, Starý– Bláha, Blažek, Ondřej. Trenér:Šejba.

Branky a nahrávky: 4.Novák, 36.Janků (Špirko)– 22.Koukal (Kolář Jan I.), 38.Cetkovský (Pucher), 43.Tvrdík (Pucher), 57.Rolinek (Tvrdík)

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

Okresní přebor: Fotbalová Křičeň si nedělala velkou hlavu

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže. Ve šlágru kola vedoucí celek okresního přeboru druhé Ostřešany absolutně nešetřil.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.