Po osmnáctidenní dovolené je tak čeká další penzum práce, které vyvrcholí 14. září, kdy startuje extraliga a úřadující mistr se vydá do Třince.
Tréninky na ledě budou v prvním týdnu probíhat v malé hale ČEZ Areny. Ten první začne v pondělí v 17 hodin a trvat by měl hodinu a půl. „V pondělí a úterý pojedeme jednofázově," řekl trenér HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Pavel Hynek.

„Od středy pojedeme dvoufázově na ledě s tím, že budeme trénovat i na suchu," pokračoval kouč pardubických hokejistů. Ten přivítá dva brankáře, devět obránců a čtrnáct útočníků.

Stejně jako před rokem se Pardubice zúčastní turnaje European Trophy, který ale letos trochu změnil formát. Už se nehraje výhradě v předsezonním období. Utkání ve skupinách budou probíhat až do listopadu.

První zápas v rámci European Trophy sehrají „pojišťováci"  v pátek 17. srpna 2012 na ledě Tappary Tampere, doma se poprvé představí o týden později v duelu se švédským týmem Brynäs.

Kromě populárního turnaje čekají na Pardubice ještě tři přípravné duely. Dvakrát se potkají se Spartou a jednou změří síly s Kladnem.