A v Litvínově zvítězili 1:0 po samostatných nájezdech, když rozhodující penaltu dal až v osmé sérii symbolicky nejlepší střelec Dynama Tomáš Zohorna.

U posledního celku extraligy dostali hosté dáreček hned zkraje utkání. Po ataku na krk Koffera byl vyloučen domácí Freibergs. Jenže z dlouhé početní výhody Východočeši nic nevytěžili.

„Škoda, že jsme si nepomohli pětiminutovou přesilovkou, kdy jsme mohli jít do vedení,“ litoval po utkání asistent trenéra Richard Král.

Brankářský souboj dopadl lépe pro Dominika Frodla, který v samostatných nájezdech pustil o branku méně.
Brankáři postavili v Litvínově zeď. Tu zlomil až v osmé sérii nájezdů Zohorna

Co se nepovedlo v úvodní dvacetiminutovce, mohlo vyjít v prostřední části. Nejdříve Poulíček s Paulovičem nedotáhli do brankové konce přečíslení. Poté z bezprostřední blízkosti nevyzrál na Tomka ani Zohorna. Dynamo dále dělalo z neznámého gólmana hrdinu. Činil se i jeho protějšek a za čtyřicet minut všechny střelce svým uměním očaroval.

„V prvních dvou třetinách jsme asi měli trochu více ze hry,“ potvrzuje pohled do statistik Král.

Tomáš Zohorna byl fanoušky oceněný jako nejlepší hráč měsíce září.
Hráč měsíce září Zohorna: Pro někoho je Dynamo tým hvězd, pro nás parta kámošů

V závěrečném dějství si ale Frodl na nedostatek práce stěžovat nemohl. Přesouval se od tyče k tyči, střely chytal i ramenem. A trochu paradoxně mohl dietní stav rozseknout Matýs. Jeho střelu v poslední minutě však zastavila konstrukce brány.

„Ve třetí třetině nás soupeř díky svým přesilovkám přestřílel. Celkově bych to ale viděl tak, že to utkání bylo vyrovnané,“ konstatuje kouč.

Frodl jako magnet

Dynamo tak po třetí za sebou a celkově už posedmé ze dvanácti utkání remizovalo. Na druhý pokus na nájezdy uspělo, a tak si odvezlo z plochy Vervy dva body.

„Trápíme se sice v koncovce, na druhou stranu nás ale zdobí velice slušná defenzíva. Zvládli jsme dobře i oslabení a skvěle opět zachytal Frodl,“ chválí svého muže s maskou Richard Král.

Pardubice tak hodily do Hradce před ostře sledovaným pátečním derby rukavici. A nebo jinak. Dominik Frodl hodil do Hradce svoji lapačku i vyrážečku.