„Vyrovnání jsme Vítkovicím darovali, nemusely se už pak ani cpát do nějakého velkého tlaku. My jsme chtěli dát gól, ale jim remíza vyhovovala, soustředily se na to, že by mohly mít při nějaké akci štěstí, nebo se dočkají nájezdů. Nakonec měly úspěch,“ sklesle vyprávěl pardubický útočník JAN KOLÁŘ.

Jeho celek v neděli odpoledne odcestuje do Ostravy s tím, že zde jeden zápas musí urvat.

Rozebírali jste o druhé přestávce chybu obránce Koláře, který za brankou namazal na gól a Vítkovice těsně před pauzou srovnaly na 2:2 ?

Málo jsme si tam pomohli. Celé to zůstalo na obránci, nevystavili jsme se mu a nepodpořili ho. Byl pak zbytečně pod tlakem a situaci nezvládl. Je to ohromná škoda, puk máme na holi a vyrovnání jim darujeme.

Zraněného ostravského brankáře Málka zastoupil Šindelář a vedl si parádně. Vám při penaltovém rozstřelu překazil kličku svojí vystrčenou hokejkou. Pozorovali jste na něm, jak moc si věří?

Nevím, jestli si věřil. Při tom nájezdu to spíš byla taková poslední záchranná brzda a vyšla mu. Když to vidím zpětně, neměl jsem chodit do bekhendu, ale měl jsem mu tom tam rovnou šoupnout. Po bitvě je ale každý generál.

Překvapila vás ta vytrčená hůl?

Hlavně jsem ten nájezd neprovedl úplně dobře. Kdyby mi to vyšlo, hokejkou by proti mně nevystřelil. Počkal si na mě.

Slibnou šanci jste měl už v prodloužení, jenže vítkovický brankář vás vychytal. Byl jste už moc blízko?

Blízko jsem byl, ale musel bych se na to podívat na videu, jestli se to dalo řešit jinak. Zkusil jsem to tam procpat.

Vítkovice ve druhém čtvrtfinálovém utkání hlavně pečlivě bránily. Čekáte, že doma hru víc otevřou?

Nemyslím si, že se budou v pondělí nějak moc cpát do útoku. Jejich taktika je jasná. Snaží se nás spíš ubránit, ale uvidíme, co přinesou nejbližší zápasy.

Zápas se místy docela vyostřoval. Cítili jste, že po vaší lajně Vítkovičtí jdou víc než v prvním zápase?

Bylo to stejné. Víme, co se na nás snaží hrát, chtějí nás hlídat trochu víc osobně. Stejně jsme se do protiútoků dokázali probojovat a dostat se přes ten jejich val. Jenže jsme zklamali v zakončení. To rozhodlo.

Budete tedy i vy v Ostravě opatrnější?

Tohle slovo do hlavy asi jen tak nedáme. Je to play off, jede se vždycky na sto procent. Těžko zkoušet jenom vyloženou obranu, to by nás vedlo do nějaké pasivní hry. Každý se snaží vycházet z dobré defenzivy, ale jak to jenom jde, pokoušíte se hrát dopředu. Celé je to hlavně o proměňování šancí. Ve čtvrtek jsme tam ty góly dali a bylo to pak v pohodě, druhé utkání se zvládnout nepodařilo.