Vylízali se ze střelecké mizérie a mysleli výš. Po úterní dohrávce prvního extraligového kola se mohli hokejisté Pardubic přiblížit na rozdíl pouhých dvou bodů vedoucímu Liberci. Vítkovice však řekly rázně „ne“. Na svém velkém kluzišti porazily Východočechy 5:3.

Střelecky se znovu blýskl Pavel Brendl, nová posila „pojišťováků“. Pořádnou pumelicí dostal svůj nový tým do vedení 1:0 a na konci druhé třetiny vyrovnával na 2:2, když se vytasil s bekhendovým blafákem. Zápas měl ale ještě většího hrdinu – domácího útočníka Jana Káňu. Stejně jako Brendl se trefil dvakrát. Plusové body? Trefa na 4:3 byla nakonec vítězná.

„Ty dva Brendlovy góly nás pěkně naštvaly,“ vydýchával po šedesáti minutách Káňa.
„Před zápasem nám říkal Málič (brankář Málek), ať si na něj dáváme pozor, že má strašnou ránu. Ale nepovedlo se,“ nechápal vítkovický útočník, kolik prostoru Brendl dostal.

Přiznal, že Vítkovice jeho hru bedlivě zkoumaly i během hry: „Bavili jsme se o něm na střídačce. Je na ledě dvě minuty v kuse, neudělá pořádně rychlý krok, ale když dostane puk, tak se od něj strašně těžko odstavuje. Jeho střela? Něco neskutečného. Při tom prvním gólu to vymetl slušně,“ uznal domácí Káňa.

Pardubicím byl ale příspěvek urostlého chlapíka z Nového Města stejně k ničemu. Necelé čtyři minuty před koncem se Píša pokoušel odpálit puk z nebezpečného prostoru kolem gólmana Růžičky, trefil jenom Pohla a Jan Káňa byl před brankou hostí nejdůslednější.

„Klepli jsme si tam, tuším se Sičákem, hokejkami. Puk šel nad lapačku a obloučkem doletěl do branky. Bylo to hodně se štěstím,“ popisoval rozhodující moment zápasu jedenadvacetiletý vítkovický útočník.

„Utkání jsme si prohráli sami. Šestapadesát minut jsme odmakali, jenže jsme dostali dva hloupé góly, jeden v oslabení, po zbytečném útočném faulu, a druhý, kdy odražený puk zapadl do branky,“ ulevil si Pavel Brendl pro hokej.cz. „Kdyby nás Vítkovice vymíchaly, neřekl bych ani slovo. Jenže o body jsme přišli zbytečně,“ pokračoval ofenzivní zabiják, který ve čtyřech utkáních za Pardubice dal čtyři góly a na dva přihrál.

Vysedávání na trestné nenechalo chladným ani asistenta trenéra Ladislava Lubinu: „Zápas ovlivnila čtyři zbytečná vyloučení, kdy se hráči dopustili faulů v útočné třetině, což by se v tak vyrovnaném zápase stávat nemělo. Dva zákroky také byly potrestány vítkovickým gólem.“

Čtvrté vítězství za sebou tak už Pardubice nepřidaly. „Projevila se únava z dlouhé série říjnových zápasů. Myslím, že jsme doplatili na náročný program. Ale faktem je, že jsme v úterý byli absolutně neplodní v přesilových hrách,“ dodal Ladislav Lubina.
Další utkání čeká na Pardubice po reprezentační přestávce. Ve středu nastoupí v Mladé Boleslavi.