Na ledě posledního vítěze základní části Tipsport extraligy Pardubičtí inkasovali sedmkrát a do nové sezony vstoupili prohrou.

Zápas pro Pardubice nezačal ideálně, již v 5. minutě hosté poprvé inkasovali. V úvodním oslabení sezony zblízka dorážel Radan Lenc puk za záda Milana Kloučka, který začal chytat v pardubické brance.

Dynamo brzy vyrovnalo. Za další dvě minuty Jan Mandát našel ideální přihrávkou Patrika Poulíčka, který svůj únik zakončil přesnou trefou k tyčce.

Liberci se ovšem dařilo v přesilových hrách, což potvrdil osamocený Tomáš Filippi, který ve 12. minutě dělovkou vrátil Liberci vedení. Pardubičtí naopak početní výhodu nevyužili, ani když hráli 31 vteřin v pěti proti třem.

Navíc ještě delší dvojnásobná přesilovka Pardubic v prostřední třetině ke gólu nevedla. To již hosté prohrávali o dva góly, když se přes Zacharčuka prosadil Dávid Gríger. Domácí tým pak ještě skóroval, když puk tečoval Michal Bulíř. I u tohoto gólu byl Ladislav Šmíd, který zapsal čtvrtou asistenci.

Domácí hokejisté pak potrestali další pardubické chyby ve třetí třetině a skórovali třikrát během 140 vteřin. Bílí Tygři využili celkem čtyři přesilovky a vyhráli 7:1.

Liberec – Pardubice 7:1

Fakta - branky a nahrávky: 5. Lenc (Filippi, Šmíd), 12. Filippi (Šmíd, Birner), 25. Gríger (Filippi, Šmíd), 33. Bulíř (Šmíd), 49. Šír (Hanousek, Jelínek), 51. Gríger (Jelínek), 51. Rychlovský – 7. Poulíček (Mandát, Mikuš). Rozhodčí: Kika, Micka – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 6:6. Využití: 4:0. Diváci: 2612. Třetiny: 2:1, 2:0, 3:0.

Bílí Tygři Liberec: Kváča – Šmíd, Knot, Rosandič, T. Hanousek, Derner, Havlín – Birner, Bulíř, Lenc – Průžek, Filippi, Gríger – Šír, P. Jelínek, M. Zachar – J. Vlach, Najman, Rychlovský. HC Dynamo Pardubice: Klouček (51. Kantor) – Nakládal, Vála, Holland, Mikuš, Kolář, Zacharčuk, Hrádek – Tybor, Kousal, M. Kaut – Svačina, Poulíček, Mandát – Kusý, Claireaux, Blümel – Zeman, Anděl, Machala.