Bez gólů, ale nikoliv bez šancí. První třetina se hrála za převahy Dynama. „Několikrát jsme domácí zatlačili a vytvořili jsme si několik šancí. Kdyby to bylo po první třetině 3:0 pro nás, tak by se nikdo nedivil,“ popisoval hlavní trenér Miloš Holaň.

Na začátku druhého dějství navíc Dynamo nevyužilo dvouminutovou přesilovku pět na tři. „Dobře, že se nepotvrdilo to pravidlo, že když v ní nedáš gól, tak prohraješ,“ řekl kouč.

Více střeleckých pokusů měl nakonec Litvínov, brankář Milan Klouček ovšem neinkasoval. „Musím kluky pochválit za obětavou práci v tolika oslabeních. Chválím celé mužstvo za týmový výkon, který podpořil skvělý Klouček,“ dodal kouč Pardubic.

Dynamo ustálo oslabení i během prodloužení, kdy byl vyloučen Ty Wishart. Ten mohl nastoupit, po trestu do konce utkání v předchozím duelu s Olomoucí již totiž nebyl dodatečně trestán. Dle stanoviska, které pardubický klub obdržel, byl navíc kanadský obránce vyloučen nesprávně.

Bonus pro Kloučka? První čisté kontoK další výhře pomohl Dynamu devatenáctiletý brankář Milan Klouček. Ten chytal v posledních třech zápasech, v nichž inkasoval pouze tři branky. V Litvínově dokonce udržel čisté konto. Byla to premiérová nula v jeho extraligové kariéře. „Nula je bonus pro mě, samozřejmě jsem rád, že jsem nedostal gól. Hlavní je, že jsme získali dva body. Samozřejmě mohly být tři, škoda nevyužité přesilovky pět na tři,“ uvedl gólman, který v utkání čelil 45 litvínovským střelám. „Nejhůř mi bylo při přesilovce Litvínova v prodloužení. Tam nás mleli, ale s klukama jsme to zvládli,“ oddechl si Klouček. Jeho bilance za celý minulý týden? 3 zápasy – 106 zásahů – 3 inkasované branky.