Exceloval potetovaný slovenský dravec Martin Bartek.

 Bilance? 3 góly, 1 asistence. Byl to jeho večer…

„Z hattricku mám radost, ale ještě podstatnější je, že se rozehrál náš útok,“ těšilo slovenského snajpra.

Vyhráli jste vysokým rozdílem. Bylo to tak snadné?
Určitě ne. Důležité bylo, že jsme první gól dali my. Přestože Vítkovice poté měly pár šancí, nám se podařilo odskočit a pak už jsme si hráli to svoje. Ale Vítkovice se určitě nevzdávají, budou chtít doma vyhrát a vrátit se na náš stadion. Musíme i v neděli hrát naši hru.

Dlouho jste byl s natrženou šlachou v ruce na marodce, z které jste naskočil přímo do série s Vítkovicemi. Máte z hattricku velkou radost?
Jistě, ale podstatnější je, že se rozehrál náš útok, protože už bylo potřeba pomoci naší první lajně. Po zranění se vrátil i Corey Elkins a tak jsme s Rado Somíkem zase kompletní. To nám hodně pomohlo. Už bylo na čase dát gól.

Poprvé v sérii jste dali Filipu Šindelářovi více branek. Je to pro vás důležité?
Důležitější bylo, že jsme se dostávali do hodně šancí. S klukama z našeho útoku jsme si k tomu řekli svoje, začali jsme se dostávat do šancí jako na začátku sezony. I proto byl náš projev lepší.

Co jste změnili?
Nechci to příliš rozebírat, ale velkým impulsem byl návrat Coreyho. Klobouk dolů před tím, jak hraje, vzhledem k tomu, jak dlouho marodil. Minule ve Vítkovicích (Elkins nastoupil poprvé – pozn. aut.) jsme se ještě hledali. Corey dokáže na sebe navázat víc hráčů, je silný na puku a Rado Somík mě umí najít křížnými přihrávkami. To se potvrdilo i před prvním gólem, který mi naservíroval před prázdnou branku.

Všichni hovořili o tom, že jste v předchozích zápasech byli lepší než Vítkovice. Potvrdila to páteční jasná výhra?
Já bych to neřešil. Vítkovice taky měly svoje šance, celkově je to pro lidi super série. Co předvádějí Burger s Ujčíkem, to klobouk dolů.

V neděli se sérií skoncujete?
O postupu nechci mluvit. Vidíte, jaké mužstvo Vítkovice mají. Pořád se dostávají do šancí, Burger s Ujčíkem jsou výborní v každém zápase. Každopádně bychom to měli rádi za sebou.

REFERÁT ZE ZÁPASU A FOTOGALERII NAJDETE ZDE