Poslední zápas proti Litvínovu v sezoně. Poslední domácí utkání před baráží. Hokejisté Pardubic dnes v 5. kole play out vyzvou Litvínov, zápas se hraje od 18 hodin.

Dynamo v play out? To je zatím střídání proher a výher. Zastavit výsledkovou houpačku chtějí hráči Dynama v dalším utkání. „Samozřejmě chceme vyhrát pro naši psychiku a hlavně pro naše fanoušky,“ řekl pardubický útočník Ondřej Machala.

Dvacetiletý forvard vstřelil na ledě Chomutova dvě branky. „Jsem rád, že se nám podařilo odčinit nedělní prohru. Hlavně jsme si dokázali, že je dovedeme porazit, to je cenné. Pro psychiku to je důležitá výhra, každá taková nám pomůže do dalších bojů,“ uvedl Machala.

Zatímco Pardubicím vrcholí příprava na baráž, Litvínovu v neděli sezona skončí. Ve zbývajících zápasech ve skupině o umístění dávají Severočeši prostor talentovaným hokejistům.

„Zkoušíme mladé hráče jako Svobodu nebo Myšáka. Ti potvrdili, že si říkají o dres v A mužstvu,“ řekl Jiří Šlégr, generální ředitel Litvínova.

Oba jmenovaní hráči jsou v první pětici nejproduktivnějších hokejistů play out. Na prvním místě je pro tuto sezonu trochu neobvykle hráč Pardubic. Osm bodů za tři góly a pět nahrávek nasbíral ve čtyřech zápasech útočník Jan Kloz.

Jedním z dvougólových střelců je pak právě Machala. Koncovka a produktivita, to je pardubické téma po celou sezonu. „Hlavně musíme zlepšit přímočarost do brány. Pak nám tam bude, věřím, padat více gólů. Sám se dostanu při zápasech do mnoha šancí, ale někdy je neproměňuji a to mi vadí,“ poznamenal útočník Dynama.