Už už to vypadalo, že Daniel Gazda zamíří do Třince. Jenže kluby se nedohodly a na scénu vstoupil velký hráč. Majitel hokejových Pardubic Petr Dědek. A všem dalším případným zájemcům beka, který si v letošní sezóně Chance ligy připsal v dresu mateřského Zlína dvacet bodů za devět vstřelených branek a jedenáct asistencí, vyfoukl.

Gazda v rámci hostování nastoupil v dresu Motoru České Budějovice, odkud se vracel do Baťova města s bilancí devíti zápasů a pěti získaných bodů (tři góly a dvě asistence). Takovou bilanci nemá kolikrát ani útočník…

Poté, co ukončí Berani svoji prvoligovou sezónu, se pětadvacetiletý zadák v rámci střídavých startů přesune do Dynama.

„Po zkušenostech z minulé sezóny chceme mít na play off dostatečně široký kádr a zastupitelnost na všech postech. Věříme, že nám v tomhle ohledu Daniel pomůže,“ popsal důvody příchodu produktivního obránce sportovní ředitel klubu Dušan Salfický.

Kreativní obránce se může pochlubit také sedmi starty v dresu české reprezentace. Na konci loňské sezóny si pak poprvé v kariéře vyzkoušel zahraniční angažmá, když naskočil v šestnácti zápasech za finský Ilves Tampere, se kterým si zahrál také play off.

Daniel Gazda, jeden z nejproduktivnějších obránců Chance ligy, před tím extraligy a také zástupce kapitána, zatím bude využíván ve žlutomodrém dresu, ve kterém ho čeká poslední čtvrtina základní části Chance ligy. Zlín je překvapivě zatím mimo příčku zaručující postup alespoň do osmifinále play off.

"Jsem velice rád, že Daniel u nás zůstane do konce sezony, jedná se o našeho klíčového obránce se skvělou střelou. Řešili jsme možné výměny, ale Dan je odchovanec a chce pomoci týmu. Zároveň jsme mu umožnili, v případě našeho neúspěchu v play off, dokončit sezonu ve velmi ambiciózním týmu. Zároveň chci poděkovat panu Dědkovi za rychlé a férové jednání," uvedl Robert Hamrla, generální manažer zlínského klubu na adresu vlastníka HC Dynamo Pardubice.