Už jen pár dní. Příští pátek začíná další sezona hokejové extraligy. Pardubice mají před novým ročníkem jasný plán – podívat se do play off.

„Jsme všichni v očekávání, jak to celé dopadne a jak se bude dařit. Vsadili jsme na navrátilce a na mladí. Podle mě je tato cesta správná,“ uvedl na předsezonní tiskové konferenci Martin Sýkora, předseda představenstva a generální ředitel klubu.

Dynamo zároveň představilo nová partnerství, která mají přispět k ekonomické stabilizaci klubu. Enteria, český stavební holding, se stává partnerem pardubické arény. „Společnost Chládek a Tintěra zase bude hlavním partnerem našeho klubu,“ potvrdil Sýkora. Rozpočet Dynama má být podle jeho slov o něco vyšší než v předchozí sezoně, a to přes 100 milionů korun.

KÁDR JE PŘIPRAVEN
Hráčský kádr pro extraligu hlásí celkem devět nových jmen. Tím posledním je kanadský obránce Sébastien Piché, který uspěl na krátkodobé zkoušce. Už dříve klub ohlásil návrat Jana Koláře či Roberta Kousala.

„Může se to ještě změnit, ale nyní jsme ve fázi, že v tomto složení vstoupíme do extraligy. Věřím, že klidný střed bychom mohli hrát. Pro mě bude jakákoliv účast v play off úspěch,“ prohlásil sportovní manažer Jaromír Kverka.

Tým má za sebou náročnou přípravu pod vedením trenéra Ladislava Lubiny. „Vrátilo se kolo, spousta hráčů si sáhla na dno. Celkově to bylo těžké,“ potvrdil kapitán Tomáš Rolinek.

Pardubičtí hokejisté odehrají před startem extraligy ještě dva přípravné zápasy. „Vždy říkám: práce mnoho, času málo. Chceme zbývající čas maximálně využít, abychom byli stoprocentně připraveni na sezonu,“ řekl hlavní kouč Lubina.

Za týden už půjde v Mladé Boleslavi o první body. „Chci, aby sezona byla v klidu a abychom do play off postoupili. Tam už se může stát cokoliv,“ prohlásil Rolinek.