Linköping švédskou Elitserien nikdy nevyhrál, dvakrát se dostal do finále, ale v obou případech měl smůlu. Naposledy se do hry o titul dostal v roce 2008, kdy prohrál se svým největším rivalem HV 71.

Hlavními hvězdami Linköpingu jsou tři veteráni. V bráně bude švédský celek i nadále spoléhat na sedmatřicetiletého Fina Fredrika Norrenu, obranu drží stejně starý Magnus Johansson a ještě o jeden rok starší Niclas Hävelid, který más za sebou více než 600 odehraných zápasů v NHL. Pozornost si zaslouží i raubíř Andreas Jämtin. Do každého souboje vletí po hlavě, díky důrazu sbírá docela dost bodů, ale ještě víc trestných minut. V minulé sezoně jich měl 158 v pouhých 37 zápasech.

Kromě pětatřicetiletého Joakima Erikssona, který by měl v klubu působit jen do 22. října, se v Linköpingu objevilo ještě dalších sedm nových hráčů. Nejzajímavějším jménem je útočník Carl Söderberg z Malmö, kterému byla před pěti lety předvídána velká budoucnost v NHL. Kariéru mu však zbrzdilo nepříjemné zranění oka. Do elitní švédské soutěže se tak vrací po čtyřech letech. Sázkou na jistotu by mělo být angažování produktivního levého křídla Pära Arlbrandta.

V týmu působí i dva Češi – Jaroslav Hlinka a Jan Hlaváč, kteří však začnou sezonu v extralize. Josef Melichar, třetí z loňské party, přestoupil do Pardubic.