Karta se obrací. Vzpomeňme na začátek hokejové extraligy. To HC Litvínov doma příliš nebodoval, ale zaručeně vozil body z venku. Jaké bylo včerejší 38. kolo na zimním stadionu Ivana Hlinky kam zavítaly Pardubice? V předcházejícím kole na ledě Liberce chemici prohráli 4:3 a připsali si druhou porážku venku v řadě. Naopak doma se jim v posledních kolech daří. Tentokrát si Litvínov připsal jen jeden bod, a to v tvrdém a pohledném zápase ve kterém v normální hrací době padly čtyři branky.

Ale hezky od začátku. První třetina začala velmi svižně a brzy přinesla i první branku. Kubinčák parádně namazal Viktoru Hüblovi, který už na začátku druhé minuty nekompromisně otevřel Lášákovo brankové skóre. Za šest minut se Litvínov radoval podruhé, když Daniel Branda v pádu příhrál před branku a s trochou štěstí se prosadil Martin Jenáček 2:0. Až do šestnácté minuty vydrželo dvoubrankové vedení Litvínova. Na 2:1 na konci přesilové hry snížil Radovan Somík. První třetinu provázela ještě dvě zranění. Nejdříve pukem dostal bolestivě do ruky hlavní rozhodčí zápasu Minář a o několik minut později Pivko velmi zákeřným zákrokem poslal hlavou na mantinel Františka Lukeše, který byl následně odvezen do nemocnice k vyšetření.

I druhá třetina přinesla mnoho zajímavého. Nejdříve ve 27. minutě nevyužil samostatný nájezd Viktor Hübl, který měl potrestat faul. O dvě minuty později se naopak radovali hosté, když Pivko parádně zavěsil pod víko Fraňkovi svatyně. Ale to rozhodně nebylo vše co nabídla tato třetina. Další novinkou na zimním stadionu v této sezóně byla rvačka mezi domácím Michalem Trávníčkem a Alešem Píšou, která skončila nerozhodně jak na ledě tak v trestech. Oba hráči totiž byli odměněni pěti minutami plus do konce utkání. Ve 35. minutě došlo k dalšímu odchodu do šaten. Poroučel se hlavní rozhodčí Minář, kterého na postu hlavního vystřídal Pavlovič, trojici pak doplnil Petružálek. Do statistik se ještě zapsal mladý Karel Kubát, který si vysloužil za faul do oblasti krku trest 2 + 10 minut.

Třetí třetina znamenala v podstatě nový začátek zápasu. Stav na ukazateli 2:2 a oba týmy nabité energií. Velmi rychlý, tvrdý a pohledný hokej. To bylo k vidění ve třetí třetině a také slabší výkon rozhodčích, ale i to k hokeji patří. Litvínov tlačil, míchal se sestavou, ale svůj nápor v normální hrací době nezužitkoval ve vítězství. Pardubicím hodně pomohl i výborný Jan Lašák v jejich brance.

V následném prodloužení se štěstí přiklonilo na stranu domácích. Pardubice totiž nedokázaly využít přesilovku 5:3 ani 4:3, která trvala dvě minuty. Rozhodlo se tedy v nájezdech, kde si vítěznou trefu připsal Kolář.

HC Litvínov – HC Moeller Pardubice 2:3 SN

Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0, SN 0:1

Muž zápasu: Jan Lašák

HC Litvínov: J. Hübl – Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Punčochář, Skuhrovec, Vobořil – J. Černý, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Jenáček – Bahenský, Branda, Trávníček – Jánský, Heinisch, Šinkovič. Trenér: Jaroslav Hübl st.
HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II., Koma, Lojek – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář I., Koukal, Starý – Tvrdík, Zohorna, Somík – Klejna, Semorád, Rákos. Trenér: V. Sýkora.

Branky a nahrávky: 2. Viktor Hübl (Kubinčák), 8. Jenáček (Branda), 31. Černý (Kubát) – 16. Somík (Cetkovský), 29. Pivko (Semorád), SN Kolář
Rozhodčí: Minář (Pavlovič) – Kis, Pavlovič (35. Petružálek)
Vyloučení: 11:7 + 10 min. Pivko, 5+10 Trávníček, 5+10 Píša, 10 min. Kubát, 10 min. Reichel
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
Diváci: 5825